Як звільнити працівника, який не виконує обов’язки?
Новини
08.05.2020
Як звільнити працівника, який не виконує обов’язки?
Пунктом 3 частини першої статті 40 КЗпП передбачена така підстава припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, як розірвання трудового договору з працівником у разі систематичного невиконання ним без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до нього раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.
Застосування цієї норми можливе за таких умов:
працівником допущено невиконання або неналежне виконання покладених на нього трудових функцій навмисно;
зазначене невиконання або неналежне виконання трудових функцій стосується саме трудових обов’язків, визначених трудовим договором;
систематичність невиконання обов’язків.
За загальним правилом для звільнення працівника за такою підставою власник або уповноважений ним орган повинен застосувати до працівника заходи дисциплінарного впливу, витребувати у працівника пояснення в письмовій формі стосовно вчиненого проступку.
Нове законодавство про працю наразі на стадії розроблення, проте трудові відносини не знаходяться у стадії анабіозу. Роботодавці приймають і звільняють працівників з роботи, і робити це вони мають відповідно до чинного законодавства. Тому редакція журналу «Кадровик.UA» підготувала серію посібників «Законодавство та практика», одним з яких є «Прийняття, звільнення, зміна власника». Це оновлений і доповнений практичний посібник, який стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні докладно розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників, наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні.