Чи необхідно новоствореному ФОП-у складати штатний розпис, якщо він планує наймати працівників?
Фізична особа — підприємець, яка має найманих працівників, у розумінні норм Кодексу законів про працю України, виступає роботодавцем, а тому має вести кадрову документацію.
Тобто на підприємця, який виступає у статусі роботодавця, поширюються всі вимоги трудового законодавства України.
Зокрема, фізична особа — підприємець має оформляти локальні акти, укладати трудові договори в письмовій формі, вести трудові книжки працівників та може вести книгу реєстрації локальних актів, розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку, вести табелі обліку використання робочого часу тощо.
Хоча в листі від 21.05.2019 р. № 34/0/23-19/133 Мінсоцполітики зазначило, що чинним законодавством про працю не передбачена обов’язковість фізичної особи — підприємця мати штатний розпис.
Раніше Мінсоцполітики в листі від 21.11.2016 р. № 5907/0/10-16/06 підтверджувало необхідність складання штатного розпису в роботі з персоналом. На підставі штатного розпису приймають рішення, зокрема, про прийняття, переведення працівників на іншу роботу, установлення посадового окладу, тарифної ставки (окладу) конкретному працівникові.
Таким чином, уважаємо, що фізособа-підприємець, яка планує наймати працівників на умовах трудового договору, має складати штатний розпис.