6 квітня 2020 року Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді України включити в порядок денний законопроект № 2481 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кваліфікації, як фактору адаптації та мобільності українця».
Зазначене рішення приймалося в режимі віддаленого голосування членів комітету шляхом підняття руки.
Проектом Закону пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону «Про оплату праці» в частині визначення терміну часткова кваліфікація, встановлення пріоритетності професійних стандартів над кваліфікаційними характеристиками, зміни суб’єкту, уповноваженого на затвердження професійних стандартів.
Вид занять (професія) — діяльність особи, яка вимагає певного рівня освіти чи підготовки та може складатись з кваліфікацій.
Професійна кваліфікація (повна професійна кваліфікація) — визнана суб’єктом, уповноваженим на оцінювання і визнання результатів навчання осіб та засвідчена відповідним документом стандартизована сукупність здобутих особою компетентностей та/або результатів навчання, що дозволяють виконувати трудові функції.
Часткова професійна кваліфікація — кваліфікація, яка свідчить про здобуття особою частини компетентностей та/або результатів навчання, які визначені відповідним освітнім та/або професійним стандартом.
Наявність у особи повної професійної кваліфікації дозволяє їй виконувати повний набір трудових функцій в межах виду занять (професії).
Наявність у особи часткової професійної кваліфікації надає їй право виконувати трудові функції лише визначеної частини кваліфікації.
Певні види занять (професій) не потребують наявності у особи повних або часткових професійних кваліфікацій.
Крім того, зміни торкнуться і класифікатору професій.
Відповідно до законопроекту Класифікатор професій складається з видів занять (професій), які формується з професійних кваліфікацій.