Чи допустима скорочена назва юрособи у лікарняному?
Новини
31.01.2020
Чи допустима скорочена назва юрособи у лікарняному?
Порядок заповнення листка непрацездатності визначено Інструкцією, затвердженою спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВ від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція).
При заповненні лицьового боку листка непрацездатності, який видають непрацездатному, вказують місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю), що підтверджують штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 3.1 Інструкції). Також, п. 2.2 цієї Інструкції передбачено, що паспортна частина листка непрацездатності (прізвище непрацездатного, ім’я та по батькові, вік) заповнюють за даними документів, місце роботи — зі слів непрацездатного.
Враховуючи норми ст. 90 ЦКУ та вимоги Інструкції при заповненні листка непрацездатності повинна вказуватися повністю назва юрособи або її відокремленого підрозділу як самого закладу охорони здоров’я, так і організації, установи, підприємства.
Проте, скорочене найменування може використовуватись юрособою на рівні з повним у разі його затвердження установчими документами та внесенням відповідного запису до єдиного державного реєстру.
Отже, при оформлення листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я разом із повною назвою може використовуватись скорочене найменування юридичної особи, як самого закладу охорони здоров’я, так і організації, установи, підприємства.
Скорочення та абревіатури можливі лише ті, які передбачені та затверджені наказом МОЗ від 30.08.2010 р. № 734, статутом підприємства, організації, установи та Державним стандартом України (ДСТУ 3582-97) «Документація. Правила скорочення слів у назвах та найменувань публікацій», ISO 832:1994.
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.