Електронна трудова книжка: у Мінекономіки розповіли, які переваги
Новини
27.12.2019
Електронна трудова книжка: у Мінекономіки розповіли, які переваги
У Мінекономіки розповіли, навіщо українцям потрібна електронна трудова книжка.
Новий Трудовий кодекс буде передбачати можливість для співробітників мати електронну трудову книжку, яка, зокрема, має захистити від «маніпуляцій» роботодавця. Про це заявила заступник міністра економіки Юлія Свириденко.
«Електронні трудові книжки — це опція, це можливість спростити трудову бюрократію, це єдиний реєстр, де буде весь ваш досвід роботи вказаний, тому що у нас не всі роботодавці дуже, скажемо, притримуються закону», — пояснила вона.
Заступниця міністра зазначила, що є роботодавці, які можуть «маніпулювати» працівниками — не віддавати трудову книжку, щоби не відпускати працівника з місця роботи.
«Так що отака проблема буде зніматися (завдяки електронній трудовій книжці — ред.). І це можливість синхронізувати роботу пенсійної служби і кадрових служб. Тобто у нас буде єдиний реєстр. Це опція», — резюмувала Свириденко.
Як відомо, Кабінет міністрів України вже затвердив перехід на електронні трудові книжки, але рішення ще має підтримати Верховна Рада.
Водночас, міністр соціальної політики Юлія Соколовська пояснила, як ця система буде працювати, якщо парламент ухвалить урядовий законопроект. Зі слів міністра, українці не муситимуть нікуди звертатися, щоб оцифрувати паперові трудові книжки.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.