Працівник на семінарі у вихідний день: як оплачувати?
Новини
20.12.2019
Працівник на семінарі у вихідний день: як оплачувати?
Інколи доводиться працівника залучати до роботи у вихідні або святкові дні. Це ж стосується відряджень на семінари, які проводяться по суботам або неділям. Мінсоцполітики у листі від 13.09.2019 р. № 1318/0/206-19 роз’яснило, як у такому разі оплачувати час відрядження.
Участь працівника у семінарі можна оформити як відрядження або як підвищення кваліфікації з відривом від виробництва. Усе залежить від мети семінару, місця проведення, видачі документа про освіту тощо.
Працівникам, які направлені у службове відрядження, виконану роботу оплачують відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ст. 121 КЗпП).
Якщо працівника направляли у відрядження спеціально для роботи у вихідні дні, то таку роботу можна компенсувати іншим днем відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі.
Гарантії для працівників, яких направляють на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, визначає п. 1 постанови КМУ від 28.06.1997 р. № 695. Вони включають: збереження середньої зарплати за основним місцем роботи за час навчання, оплату вартості проїзду працівника до місця навчання та назад і виплату добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.
Враховуйте, що неоподаткований розмір добових у 2020 році збільшиться.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.