Допустили до роботи працівника без трудового договору: які штрафи?
Новини
28.11.2019
Допустили до роботи працівника без трудового договору: які штрафи?
Прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору — не є законним. Є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника на роботі, яка йому доручається — це випробувальний термін. Умови та строк якого встановлено ст. 26–28 КЗпП.
Законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб — студентів вищих навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, передпідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.
У разі якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець) може бути накладено штраф передбачений ст. 265 КЗпП, а на посадову особу роботодавця може бути накладено штраф згідно ч. 3 ст. 41 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 265 КЗпП — за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків — накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (станом на 01.01.2019 р. штраф складає 125 190 грн.)
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.