Чергову спробу подолати «зрівнялівку» в оплаті праці пропонує група народних депутатів. Для цього уже внесли законопроект № 2378, який пропонує визначати розмір найнижчої тарифної ставки(посадового окладу) працівника, що виключить потребу доплат до рівня мінімальної зарплати.
В чому ж суть ініціатив?
1. Розмір мінімальної зарплати пропонують встановлювати не нижче 150% встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це 100% розміру прожиткового мінімуму).
2. У разі перевищення протягом двох місяців підряд фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на 2% зобов’язати уряд протягом 15 днів ініціювати внесення змін до Держбюджету України щодо підвищення розміру мінімальної зарплати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року.
3. Мінімальним розміром ставки (окладу) зарплати уважатимуть встановлений колдоговором мінімальний розмір ставки (окладу) зарплати працівника першого розряду, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). У галузевих (міжгалузевих) угодах мінімальні розміри ставок (окладів) зарплати встановлюватимуть з дотриманням підвищувальних галузевих коефіцієнтів, мінімальні значення яких затверджуватиме КМУ за погодженням із сторонами соціального діалогу.
4. До мінімального розміру ставки (окладу) заробітної плати не включатимуть доплати, надбавки, заохочувальні, компенсаційні виплати тощо. Мінімальний розмір ставки (окладу) заробітної плати працівника першого розряду відповідної галузі має перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати.
Наразі законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» від 05.11.2019 р. № 2378 наданий для ознайомлення Раді.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.