Про свій намір стати донором, працівник має попередити керівництво письмовою заявою. Таку заяву необхідно подати не пізніше ніж за три дні до процедури. Також у заяві слід вказати додатковий день відпочинку, який належить працівнику (ч. 2 ст. 9 Закону № 239/95-ВР від 23.06.1995 р.).
В день здачі крові та (або) її компонентів, а також в день медобстеження, роботодавець має звільнити працівника від роботи і зберегти за ним середній заробіток.
Якщо працівник здав кров:
- у вихідні, святкові та неробочі дні — йому надають додатковий день відпочинку;
- у період щорічної відпустки — відпустку продовжують на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.
Якщо за згодою з керівництвом в день здачі крові донора залучили до роботи, то йому роботодавець надає два дні відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
Коли ж такої згоди з роботодавцем не було і працівник не писав заяву про звільнення його в день давання крові від роботи, йому надають один додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
Важливо! Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів.