Чи правомірне звільнення, якщо у наказі допущена описка при зазначенні підстави?
Новини
17.04.2019
Чи правомірне звільнення, якщо у наказі допущена описка при зазначенні підстави?
Допущення роботодавцем помилки у наказі при зазначенні норми КЗпП, що є підставою для звільнення, не свідчить про незаконність такого звільнення: такого висновку можна дійти з огляду на постанову ВС/КЦС від 27.03.2019 р. у справі № 524/3490/17-ц.
Так, суд не визнав достатнім аргументом для задоволення позову про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди доводи, що підставою для звільнення у заяві працівника зазначено п. 1 ст. 36 КЗпП, проте в наказі підставою для звільнення зазначено п. 1 ст. 26 КЗпП, тобто в обох документах звільнення відбулося за різними статтями та причинами.
Зокрема ВС/КЦС завважив, що позивач не позбавлений можливості звернутися із заявою про виправлення описки у наказі про звільнення, при цьому зазначена описка не впливає на правильність та обґрунтованість висновків судів першої та апеляційної інстанції щодо правомірності звільнення.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!