Чи можна звільнити працівника, який захворів під час випробування?
Новини
12.03.2019
Чи можна звільнити працівника, який захворів під час випробування?
Працівник, якому встановлено випробувальний строк, захворів. Строк випробування закінчується. Чи можна звільнити працівника як такого, що не пройшов випробувального строку?
За статтею 28 КЗпП у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника обійманій посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право впродовж строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.
Підстави припинення трудового договору визначені ст. 36 КЗпП. Звільнення працівника через установлення його невідповідності обійманій посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі впродовж строку випробування передбачене п. 11 ст. 40 КЗпП і є звільненням за ініціативою роботодавця.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці.
Таким чином, звільнення працівника за п. 11 ст. 40 КЗпП можливе тільки після закінчення тимчасової непрацездатності.
У такому разі обов’язково має бути видано наказ про неврахування днів тимчасової непрацездатності до строку випробування.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!