Розміри трудових штрафів планують суттєво зменшити
Новини
12.02.2019
Розміри трудових штрафів планують суттєво зменшити
Крім змін для підприємців в частині ЄСВ, законопроектом № 10012 також пропонується суттєво зменшити розміри штрафів за порушення з оформлення трудових відносин. Їх пропонують зменшити до розмірів, аналогічних штрафам за порушення у сфері додержання законодавства про працю. А саме:
за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЕСВ та податків — з 30 до 5 мінімальних заробітних плат;
за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин — зі 100 до 10 мінімальних заробітних плат;
за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — з 10 до 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Як зазначено у пояснювальній записці, найбільш поширений максимальний штраф за порушення у сфері оплати праці згідно з КЗпП має розмір саме 10 мінімальних заробітних плат, а «популярна» мінімальна санкція — одна мінімальна зарплата.
Законопроектом також пропонується надати можливість суб’єктам малого і середнього підприємництва застосовувати спрощені форми з обліку кадрів і праці.
У разі прийняття, цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.