Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн та у погодинному розмірі — 25,13 грн.
Збільшаться відповідно і розміри штрафів за порушення законодавства про працю.
За які порушення і в яких розмірах передбачаються штрафи для юридичних та фізичних осіб — підприємців, що використовують найману працю:
125 190 грн (30 мінімальних заробітних плат) за порушення:
фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ.
41 730 грн (10 мінімальних заробітних плат) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці).
12 519 грн (3 мінімальні заробітні плати) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
41 730 грн (10 мінімальних заробітних плат) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
4173 грн (1 мінімальна заробітна плата) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
417 300 грн (100 розмірів мінімальної зарплати) за недопущення до проведення перевірки стосовно оформлення трудових відносин та виявлення нелегальних працівників.
Крім того, ст. 41 КпАП передбачено адміністративну відповідальність керівника підприємства — від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.