Факти щодо трудового стажу для призначення пенсій не можуть встановлюватися в судовому порядку
Новини
18.10.2018
Факти щодо трудового стажу для призначення пенсій не можуть встановлюватися в судовому порядку
У разі незгоди з рішенням органу, що призначає пенсію, особа має звертатися за захистом свого права, але не з заявою про встановлення факту трудових відносин, а зі скаргою на рішення органу за правилами адміністративного судочинства.
У грудні 2016 року жінка звернулася до суду про встановлення факту, що має юридичне значення. А саме що вона працювала дояркою в колгоспі «Зоря комунізму» і має понад 20 років стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах. Разом з тим не має можливості отримати уточнюючу довідку, оскільки СВК «Зоря» визнано банкрутом, а документи підприємства ліквідатору передані не були.
В управлінні ПФУ відмовили у призначенні їй пенсії на пільгових умовах через відсутність документів, що підтверджують виконання встановлених норм обслуговування корів, — не менш, як 33 голови.
Касаційний цивільний суд у постанові від 8.10.2018 (справа № 706/1637/16-ц) зазначив, що для встановлення факту на підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років у разі ліквідації підприємства встановлено окремий порядок. Тож особа мала звернутися до спеціально створеної пенсійним фондом комісії. Й у разі незгоди з прийнятим нею рішенням — оскаржити в Пенсійному фонді або до суду.
Крім того не можуть бути встановлені в судовому порядку факти щодо трудового стажу (для призначення пенсій та допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахування надбавок та інших пільг).