Відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України переведення на іншу роботу в установі або в іншу місцевість допускається тільки за згодою працівника.
Не потребує згоди працівника і не вважається переведенням на іншу роботу, якщо умови роботи обумовлені трудовим договором.
У пункті 3 статті 32 Кодексу законів про працю України зазначено, що у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовжені роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Відповідно до статті 33 Кодексу законів про працю України власник має право перевести працівника строком до одного місяця на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації стихійного лиха, виробничих аварій, а також інших обставин, які ставлять під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, з оплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.
Отже, при переведенні з посади «соціальний працівник» на посаду «соціальний робітник» працівника повинні повідомити за два місяці про зміну умов праці, якщо інше не обумовлено трудовим договором.
Всі зміни повинні проводитись із дотриманням загальних правових норм чинного законодавства за умови врахування особливостей, передбачених спеціальними нормативними актами та прописані у колективному договорі.
Колективний договір — основний документ, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини.
Світлана Нагорна