У яких випадках розраховувати середньоденну, а в яких — середньогодинну зарплату
Новини
20.04.2018
У яких випадках розраховувати середньоденну, а в яких — середньогодинну зарплату
Тривалість відпусток незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях, тому оплата днів відпустки чи виплата компенсації за невикористані дні відпустки проводиться залежно від середньоденного заробітку, який обчислюється відповідно до п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок).
Крім того, згідно з абзацом другим п. 8 Порядку, якщо середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, то вона обчислюється залежно від середньоденної заробітної плати.
За час перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації, у відрядженні за дні здавання крові та (або) її компонентів тощо оплату також проводять із урахуванням середньоденного заробітку.
Проте, у випадках відсутності працівника на роботі згідно із законодавством упродовж кількох годин (наприклад, унаслідок виклику до суду), за ці години за ним зберігається середньогодинний заробіток, а за відпрацьовані години оплата праці здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим договором.
Лист Мінсоцполітики від 06.10.2017 р. № 19671/0/2-17/28
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.