Який код має бути присвоєно посаді заступника директора приватного підприємства, де працюють п’ять осіб (директор, заступник директора і три фахівці)?
Консультує Міністерство соціальної політики України
Найменування професій (посад), які передбачаються у штатному розписі, визначаються згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327 (далі — Класифікатор).
Нормами Класифікатора передбачено правила розширення (уточнення) назв професій.
Так у додатку В до Класифікатора передбачено похідні слова до професій (професійних назв робіт), які згідно з приміткою 1 до цього додатка застосовуються за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог із збереженням коду новоутвореної професії.
Відповідно до примітки 2 до цього додатка назви професій можуть бути розширені за потреби користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо іншого не передбачено у Класифікаторі чи відповідних нормативно-правових актах.
Під час утворення похідних та розширених назв посад (професій) зберігається код базової професії.
У Класифікаторі передбачено базову назву посади «директор (начальник, інший керівник) підприємства» код 1210.1, професійне угруповання «Керівники підприємств. установ, організацій») та посади професійного угруповання керівників малих підприємств без апарату управління, зокрема, «директор (керівник) малого підприємства (транспортного, складського)» (код 1316), «директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми)» (код 1312), «директор (керівник) малої торговельної фірми» тощо.
З урахуванням норм названих приміток від зазначених назв посад утворюються такі посади: «заступник директора», «заступник директора по роботі з клієнтами», «заступник директора торговельної фірми «Світанок», «керівник торговельної фірми «Промінь» тощо.
Під час новоутворення назв посад (професій) не допускається наведення уточнень у дужках або утворення розширених (подвійних) назв через дефіс, крім передбачених Класифікатором.
Видання для кадровиків
Тетяна Косухіна