Працівник подав заяву про перенесення щорічної основної відпустки (у зв’язку із сімейними обставинами) на інший період. Чи можна виплатити «відпускні» за два дні до початку відпустки?
Можна, якщо це буде погоджено між працівником і роботодавцем. Згідно з частиною першою статті 21 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) та частиною четвертою статті 115 КЗпП заробітна плата працівникам за час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
Відповідно до параграфа 2 статті 7 Конвенції № 132 про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29 травня 2001 року № 2481-III, суми, що належать до виплати за час відпустки (або її частину), виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи (працівника) і роботодавця.
Оскільки конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем, у разі виникнення потреби отримати частину щорічної відпустки у зв’язку із сімейними обставинами в стислі терміни працівник може зазначити в заяві, що він хоче одержати заробітну плату за частину відпустки в строки, визначені між ним і роботодавцем (лист Міністерства соціальної політики України від 5 січня 2012 року № 7/13/133-12).
|
Галина Білоткач, експерт гарячої лінії |