Трудовими контрактами, укладеними з працівниками підприємства, встановлено чіткі строки виплати зарплати: за першу частину місяця — 22 числа поточного (оплачуваного) місяця, за другу — 7 числа місяця, наступного за оплачуваним. Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, зарплата виплачується напередодні.
Чи має підприємство дотримуватися проміжку часу, що не перевищує 16 календарних днів між виплатами, і переносити дату виплати авансу, якщо день виплати зарплати був перенесений через збіг з вихідним?
Консультує Міністерство соціальної політики України
За статтею 115 КЗпП та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі, але при цьому заробітна плата має виплачуватися не рідше ніж два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше від семи днів після закінчення періоду, за який провадиться виплата.
Конкретні дати виплати заробітної плати підприємство встановлює самостійно з урахуванням специфіки роботи.
Згідно з названими статтями, якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
Ураховуючи зазначене, якщо день виплати заробітної плати збігся із святковим (неробочим) чи вихідним, заробітну плату потрібно виплатити напередодні цих днів, а наступну — в дні, визначені колективним договором підприємства.
Видання для кадровиків
Неля Синько