Роз’яснення Мінпраці щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах. Який штраф передбачено за несвоєчасне подання звіту про використання доходів? Коли проводять позапланову перевірку за зверненням платника податків?
Право на пенсію за віком на пільгових умовах
Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 24.06.2016 № 461 (Постанова № 461) та у зв’язку з численними зверненнями підприємств і організацій, а також працівників, професії та посади яких були передбачені у Списках № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36, та відсутні в новій редакції Списків № 1 і № 2, затверджених Постановою № 461, Міністерство соціальної політики України надає роз’яснення. При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників застосовуються списки, що були чинними на період роботи особи.
При обчисленні стажу роботи зі шкідливими умовами праці працівників, професії та посади яких передбачені у Постанові № 461, потрібно користуватися Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383.
Особливо це стосується тих працівників, які мають певний стаж роботи, що дає їм право на пенсію за віком на пільгових умовах, однак у Постанові № 461 їхні професії чи посади відсутні.
Штраф за несвоєчасне подання звіту про використання доходів
Головне управління Державної фіскальної служби в Донецькій області нагадує про відповідальність за неподання або несвоєчасне подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією.
Так, відповідно до п. 46.2 Податкового кодексу України (ПКУ) неприбуткові підприємства, установи й організації, визначені п. 133.4 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Зокрема, неподання або несвоєчасне подання платником податків чи іншими особами, зобов’язаними нараховувати й сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу на суму 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Аналогічні дії, учинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на суму 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ПКУ).
Коли проводять позапланову перевірку за зверненням платника податків?
Державна фіскальна служба України листом від 16.09.2016 № 9840/М/99-99-13-04-02-14 повідомила, що рішення про проведення документальної позапланової перевірки, зокрема за зверненням платника податків, приймається в порядку, встановленому п. 78.4 Податкового кодексу України (ПКУ), з урахуванням положень п. 78.2 ПКУ та п. 3 розд. II Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII. У решті випадків ініціювання контролюючим органом позапланової перевірки не допускається.
Докладніше — у газеті «Кадри і зарплата» № 19, 2016
Купити газету «Кадри і зарплата»