Чи повинен зовнішній сумісник повідомляти про тимчасову непрацездатність та про відрядження за основним місцем роботи на роботі за сумісництвом?
Під час перевірки встановлено, що працівник за своєю основною роботою був на лікарняному. Однак на роботу за сумісництвом не надавав ніяких документів. Якою нормативною базою закріплено обов’язкове надання копії лікарняного на роботу за сумісництвом, або повідомлення про відрядження (надання відпустки на час відрядження)?
Відповідно до Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 440, визначено умови оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, застрахованій особі за рахунок коштів роботодавця.
Оплата днів тимчасової непрацездатності здійснюється за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).
Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою за основним місцем роботи. Вам доцільно розробити для працівників-сумісників повідомлення, що при прийомі на роботу за сумісництвом вони ознайомлені з тим, що в разі тимчасової непрацездатності вони зобов’язуються надавати вам копію листка тимчасової непрацездатності, засвідчену відповідним чином.
Працівник, який відбуває у відрядження лише з основної роботи або з роботи за сумісництвом, повинен на іншому місці роботи на цей час оформити щорічну відпустку або відпустку без збереження заробітної плати.
Наталя Козинець