Приклад 1. Нарахування індексації при відрядній формі оплати праці у разі збільшення розміру відрядних розцінок
На підприємстві працює працівник з відрядною формою оплати праці. Відрядна розцінка визначена також шляхом множення погодинної (денної) тарифної ставки, яка відповідає розряду роботи, що виконується, на встановлену норму часу в годинах або днях. Останнє підвищення відрядної розцінки було проведено у січні 2016 року на 200 грн та перекрило розмір індексації з базовим місяцем попереднього підвищення розцінки. Протягом травня-серпня 2016 року підприємство нараховувало індексацію на рівні 59,45 грн.
Підприємство вирішило підвищити відрядну розцінку у вересні 2016 року на 60 грн.
Саме вересень 2016 року буде новим базовим місяцем та оскільки розмір підвищення відрядних розцінок більше суми індексації, яку потрібно було б нарахувати у цьому місяці з базовим місяцем — січень 2016 року, то індексацію у вересні 2016 року нараховувати не потрібно.
Приклад 2. Нарахування індексації при відрядній формі оплати праці у разі збільшення виробітку
На підприємстві працює працівник з відрядною формою оплати праці. Відрядна розцінка визначена також шляхом множення погодинної (денної) тарифної ставки, яка відповідає розряду роботи, що виконується, на встановлену норму часу в годинах або днях. Останнє підвищення відрядної розцінки було проведено у січні 2016 року на 200 грн. Протягом травня-серпня 2016 року підприємство нараховувало індексацію на рівні 59,45 грн.
У вересні 2016 року відбувалося збільшення обсягу виробітку працівником. В результаті його заробіток за вересень збільшився на 60 грн. Оскільки відрядна розцінка залишилась незмінною, то базовий місяць для проведення індексації також не змінюється. Тому за вересень 2016 року працівнику потрібно нарахувати індексацію на рівні 59,45 грн.
«Дебет-Кредит» |