У листку непрацездатності, наданому працівником на підприємство, в графі «стати до роботи», комісія із соціального страхування не може прочитати дату виходу працівника на роботу, оскільки дата написана не розбірливим почерком та з помарками. Яке рішення у даному випадку повинна прийняти комісія?
Відповідно до ст. 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Листок непрацездатності є бланком суворої звітності, форма якого затверджена Наказом № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 1406).
Оскільки, в листку непрацездатності дата у графі «стати до роботи» написана нерозбірливо та не є такою, що можливо прочитати, то даний листок непрацездатності потрібно повернути до лікувального закладу для його виправлення.
Згідно з наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» від 24.05.1995 р. № 88 помилки, в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом, виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене.
Відповідно до п. 4.5. Інструкції № 1406 виправлення тексту підтверджується записом «Виправленому вірити», підписом лікаря та печаткою лікувального закладу «Для листків непрацездатності».
Водночас наголошуємо, що на бланку листка непрацездатності дозволяється не більше двох виправлень.