Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на своєму сайті надав роз’яснення щодо заповнення листка непрацездатності.
Порядок заповнення листка непрацездатності визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532). ФСС із ТВП надав відповіді, зокрема, на такі запитання:
1. Чи є принциповим саме підкреслювання статі, чи допустимо також обведення або закреслення протилежної статі?
Стать застрахованої особи повинна підкреслюватись (п. 3.1 Інструкції № 532). Зокрема, при наданні до оплати листка непрацездатності відповідальна особа повинна провести перевірку правильності заповнення його відповідно до Інструкції № 532, а в разі виявлення невідповідності — повернути листок непрацездатності працівнику для усунення помилок закладом охорони здоров’я, який його видав.
2. Чи потрібно повністю зазначати назву та місцезнаходження підприємства?
Адреса підприємства має бути вказана й відповідати адресі, зазначеній в уставних документах підприємства (повністю) (п. 3.1 Інструкції № 532).
3. Чи необхідно виправляти в листку непрацездатності по вагітності та пологах дату в графі «Стати до роботи», якщо зазначено 127 день замість 126?
Відповідно до п. 9 Інструкції № 532, 126-ий день є днем, яка відповідає даті закінчення відпустки. Указана ж дата, що відповідає дню, наступному за 126-им, з якої необхідно приступити до роботи, в графі «Стати до роботи» не є помилкою. Тому повертати для виправлення такий листок непрацездатності не потрібно.
4. Чи повинен бути завірений печаткою підпис завідувача жіночою консультацією на листку непрацездатності для іногородніх жінок або достатньо печаток лікаря й медичного закладу?
Листок непрацездатності по вагітності та пологах затверджується підписом лікуючого лікаря, завідувача жіночої консультації, для іногородніх жінок — додатково керівником закладу охорони здоров’я. Також він завіряється печаткою закладу охорони здоров’я. Печатки лікуючого лікаря та завідувача жіночої консультації п. 9 Інструкції № 532 не передбачені.
5. Чи застосовуватимуться штрафні санкції в разі прийняття листка непрацездатності із такими помилками?
За результатами проведення перевірок підприємств працівниками органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності штрафні санкції застосовуються в разі неправомірного використання коштів Фонду.