Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Нормативна база

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 1 грудня 2011 р. № 1084/13/84-11

Щодо надання працівникам, які навчаються на останніх курсах ВНЗ, вільного від роботи дня

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто звернення та повідомляється.

Статтею 218 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівникам, які навчаються на останніх курсах вищих навчальних закладів, протягом десяти учбових місяців перед початком виконання дипломного проекту (роботи) або складання державних іспитів надається щотижнево при шестиденному робочому тижні один вільний від роботи день для підготовки до занять з оплатою його в розмірі 50 відсотків одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати.

При п’ятиденному робочому тижні кількість вільних від роботи днів змінюється залежно від тривалості робочої зміни за умови збереження загальної кількості вільних від роботи годин.

Слід зазначити, що відповідно до статті 57 КЗпП України при шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати: 7 годин — при тижневій нормі 40 годин; 6 годин — при тижневій нормі 36 годин і 4 години — при тижневій нормі 24 години.

Крім того, згідно зі статтею 53 КЗпП України напередодні святкових і неробочих днів (передбачених ст. 73 КЗпП України) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 КЗпП України, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Тобто на підставі зазначених критеріїв має бути визначена загальна кількість вільних від роботи годин, призначених для підготовки до занять (далі — вільних годин), з оплатою їх у розмірі 50% одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати.

Отже, кількість вихідних днів при п’ятиденному робочому тижні чи при підсумованому обліку робочого часу визначається так. Загальна кількість вільних годин (упродовж десяти навчальних місяців перед початком виконання дипломної роботи або складання державних іспитів) за графіком шестиденного робочого тижня ділиться на тривалість зміни або щоденної роботи (норма кількості годин у зміну або в робочому дні) при інших режимах роботи.

Наприклад, установа працює за п’ятиденним (40 годин) робочим тижнем із двома вихідними днями (субота та неділя) та однаковою щоденною тривалістю робочого часу (8 годин).

Щоб обчислити кількість вільних днів, спочатку потрібно визначити кількість вільних годин за графіком шестиденного робочого тижня упродовж десяти навчальних місяців із вересня 2011 року по червень 2012 року:

40 годин (на тиждень) : 6 (робочих днів тижня) х 43,4 тижня (з вересня по червень — 304 : 7 днів/тиждень) = 289 годин.

Отриманий результат ділимо на тривалість щоденної роботи й отримуємо кількість вільного від роботи часу для підготовки до занять (далі — вільний час):

289 годин : 8 годин = 36 днів 1 година.

Таким чином, у розглянутому прикладі загальна кількість вільного часу, який установа може надати працівникові протягом 10 навчальних місяців з оплатою в розмірі 50% заробітної плати (але не нижче її мінімального розміру), становить 36 днів і 1 годину.


Директор Департаменту О. ТОВСТЕНКО

Переглядів: 6888

Дата оновлення: 15.10.2012

Версія для друку
 
Нормативна база

НОВІ
надходження/оновлення

Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com