Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Все события
Реклама
Нормативная база

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10 вересня 2010 р. № 9653/0/14-10/13

Щодо оплати праці,
пенсійного забезпечення, режиму роботи при особливих умовах праці

Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло запит щодо підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, права на пільгове пенсійне забезпечення та права на скорочений режим праці для працівників дитячого клінічного санаторію Міністерства оборони України і у межах компетенції повідомляє.

Пунктом 1.3 додатка 3 до наказу Міністерства оборони України від 28.02.2006 р. № 125 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту Збройних Сил України» визначено, що лікарям незалежно від їх найменування, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, молодшим медичним сестрам усіх найменувань, сестрам-господаркам, реєстраторам медичним ясел, санаторіїв, відділень для дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки посадові оклади підвищуються на 25 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту Збройних Сил України застосовуються при обчисленні заробітної плати керівних працівників, професіоналів, фахівців, інших працівників закладів охорони здоров’я згідно з Переліком закладів охорони здоров’я Збройних Сил України, затвердженим наказом Міністра оборони України від 20.05.2004 р. № 162, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.2004 р. за № 692/9291, та установ соціального захисту Збройних Сил України.

Згідно із статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004 р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» робота, зокрема, у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Скорочена тривалість робочого тижня за роботу із шкідливим умовами праці встановлюється відповідно до Переліку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 163.

Оскільки, як випливає зі звернення, санаторій не відноситься до психіатричного (психоневрологічного) профілю, тому право на скорочену тривалість робочого тижня можуть мати лише працівники психіатричних (психоневрологічних) відділень, палат, кабінетів санаторію, професії чи посади яких передбачені підрозділом «Дитячі психіатричні (психоневрологічні) лікувально-профілактичні заклади та установи, відділення, палати та кабінети (крім призначених для лікування дітей з ураженням центральної нервової системи без порушення психіки); установи (відділення): соціального захисту населення, школи (класи), школи-інтернати (класи), дитячі будинки (групи), дитячі будинки-інтернати (групи), дитячі садки (групи), ясла-садки (групи) та будинки дитини (групи) для розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки. Дитячі будинки-інтернати для сліпих та глухонімих дітей».

При цьому таким правом користуються лише ті працівники, які безпосередньо обслуговують хворих в зазначених установах та підрозділах.

Згідно з Порядком застосування зазначеного Переліку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 23.03.2001 р. № 122, скорочена тривалість робочого часу, згідно із зазначеною в Переліку тривалістю, встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий в шкідливих умовах праці не менше половини тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Скорочена тривалість робочого тижня встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці, проведеної відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442.


Заступник Міністра  А. ЧЕРКАСОВ 

Просмотров: 9642 Редакция от 30.11.2010

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Существует ли в вашей компании «дресс-код»?
Да, стиль одежды всех сотрудников регламентирован внутренними нормативными документами и строго контролируется
Обязательные требования к одежде установлены только для отдельных категорий сотрудников
Формально требования к стилю одежды персонала прописаны, но на деле чаще всего не соблюдаются
Официально требования к внешнему виду сотрудников не зафиксированы, но существуют негласные нормы, которых принято придерживаться
Дресс-код в компании не действует; внешний вид сотрудника — его личное дело

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.