Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Нормативная база

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

УХВАЛА

 

від 9 березня 2005 р. №6-7242кс04

 

Відповідно до ст. 233 КЗпП України
працівник може звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки

 

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Г. до Волинського обласного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка про поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, встановила таке.

У грудні 2002 р. Г. звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що працював у відповідача на посаді актора драми. 14 січня 2002 р. був звільнений з роботи згідно з поданою заявою у зв’язку з виходом на пенсію. На підставі подання директора театру з 15 січня 2002 р. йому була призначена пенсія за вислугу років. Але 17 липня 2002 р. комісією управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку винесено рішення про припинення виплати пенсії. На звернення до відповідача із заявою про поновлення на роботі отримав негативну відповідь. Вважаючи своє звільнення незаконним, просив задовольнити позов.

Рішенням Луцького міського суду від 20 листопада 2003 р., залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Волинської області від 18 лютого 2004 р., у задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі позивач ставить питання про скасування постановлених у справі судових рішень і направлення справи на новий розгляд, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відмовляючи Г. у задоволенні позову, суд виходив із того, що поважних причин пропуску строків звернення до суду в позивача не було, його звільнення проведено згідно з вимогами чинного законодавства.

Але з таким висновком суду погодитися не можна.

Відповідно до ст. 233 КЗпП України в справах про звільнення працівник може звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

При цьому передбачений ст. 233 цього Кодексу місячний строк поширюється на всі випадки звільнення, незалежно від підстав припинення трудового договору.

За змістом ст. 234 КЗпП України в разі пропуску з поважних причин строків, установлених ст. 233 цього Кодексу, суд може поновити ці строки.

В обгрунтування своїх позовних вимог Г. посилався на те, що на підставі заяви він був звільнений з роботи у зв’язку з виходом на пенсію за вислугу років. При цьому він не мав наміру звільнитися з роботи за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України), як про це свідчить запис у трудовій книжці. З 1 серпня 2002 р. була припинена виплата пенсії у зв’язку з відсутністю законних підстав для її призначення. Про припинення виплати пенсії й незаконність його звільнення позивачу стало відомо тільки в кінці 2002 р.

Визнаючи, що поважних причин пропуску строків звернення до суду в Г. не було, суд залишив поза увагою пояснення позивача щодо обчислення дійсної дати строку звернення його до суду за захистом трудових прав.

Крім того, відмовляючи Г. у позові за безпідставністю позовних вимог та визнаючи звільнення його за власним бажанням законним, суд не з’ясував, чи надавав позивач відповідачу письмове попередження про розірвання трудового договору за два тижня. У матеріалах справи така заява Г. відсутня.

З наказу директора театру від 11 січня 2002 р. вбачається, що позивач на підставі заяви з 14 січня 2002 р. звільнений з роботи у зв’язку з виходом на пенсію.

Оскільки судами неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права, постановлені в справі судові рішення підлягають скасуванню.

При новому розгляді справи суд має перевірити, на підставі якої норми закону з позивачем розірваний договір, коли фактично йому стало відомо про порушення його трудових прав і коли він мав можливість звернутися до суду за їх захистом.

Керуючись ст. 334 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила касаційну скаргу Г. задовольнити.

Рішення Луцького міського суду від 20 листопада 2003 р. та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 18 лютого 2004 р. скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Просмотров: 11532 Редакция от 09.03.2005

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Готовы ли Вы (или ваша компания) воспользоваться услугами дистанционного обучения?
Конечно. Это удобный и эффективный способ
Скорее да. Это новый и интересный способ
Скорее нет. Пока неизвестно, насколько это эффективно
Однозначно нет. Хорошее обучение не может быть дистанционным

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.