Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Все события
Реклама
Нормативная база

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

від 24 червня 2014 р.

Оплата листка непрацездатності

Ситуація: Жінка, що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює на підприємстві на умовах неповного робочого часу.

Запитання:

Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, виданий жінці, яка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює на умовах неповного робочого часу?

Відповідь:

Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України «Про відпустки» мати дитини або інша застрахована особа, яка фактично доглядає за дитиною в період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за власним бажанням може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.

Оскільки у період роботи з неповним робочим днем (тижнем) працівник, який доглядає за дитиною до трьох років у період відпустки для догляду за дитиною, отримує заробітну плату, з якої до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності сплачуються страхові внески, він є застрахованою особою. Крім того, статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі — Закон) наведено вичерпний перелік випадків, за яких допомога по тимчасовій непрацездатності не надається. До таких випадків не належить тимчасова непрацездатність у період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тому в разі тимчасової втрати працездатності застрахованої особи, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності оплачується на загальних підставах. Разом з тим, враховуючи, що застрахована особа в період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення працює за індивідуальним графіком роботи, допомога по тимчасовій непрацездатності буде надаватися за робочі дні (години) згідно з цим графіком, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.

Водночас слід зазначити, що у разі хвороби дитини віком до трьох років листок непрацездатності для догляду за нею в період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, не видається. Тобто у даному випадку немає й підстав, передбачених частиною першою статті 51 Закону, для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

____________


Просмотров: 4103 Редакция от 18.07.2014

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
При устройстве на работу в вашу компанию высшее образование:
Играет главную роль
Важно только для топовых позиций
Вообще не играет роли, главное — опыт сотрудника!

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.