Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Нормативная база

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13 серпня 2013 р. № 7925/0/8.1-03/6/13

Щодо проходження навчання з питань охорони праці

(Витяг)

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України розглянула Ваш лист і повідомляє.

Запитання. Чи мають проходити навчання та перевірку знань самі члени комісії, яка створюється наказом спеціально вповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці (відповідно до п. 5.2 Типового положення)? Де саме та в якому порядку? Чи проходили голова та члени комісії (чинної) таке навчання та перевірку знань?

Відповідь. Статтею 18 Закону України «Про охорону праці» встановлено пряму норму щодо проходження працівниками навчання з питань охорони праці. Порядок проведення такого навчання регламентується Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі — Типове положення).

Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб визначено розділом 5 Типового положення.

Згідно із пунктом 5.1 Типового положення навчання і перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, у тому числі і членів комісій з питань охорони праці, проводиться під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки.

Відповідно до пункту 5.2 Типового положення голова та члени комісії, а також посадові особи Держгірпромнагляду та його територіальних управлінь навчання і перевірку знань з питань охорони праці проходять у Головному навчально-методичному центрі Держгірпромнагляду України, за Типовим тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці, які передбачені додатком 4 до Типового положення. Результати перевірки знань оформлюються Протоколом комісії з перевірки знань з питань охорони праці встановленого зразку.

Наказом Держгірпромнагляду від 19.02.2013 № 31 «Щодо організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в ДП «ГНМЦ» створено комісію з перевірки знань з питань охорони праці, до складу якої входять Голова, заступники Голови, керівники управлінь та відділів Держгірпромнагляду, які в установленому законодавством порядку пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, представники інших органів державного нагляду за охороною праці, а також представники відповідних профспілок (беруть участь у роботі відповідних комісій за згодою).

Запитання. Чи мають проходити навчання та перевірку знань викладачі охорони праці Головного навчально-методичного центру Держгірпромнагляду? Де саме та в якому порядку?

Запитання. В Реєстрі НПАОП декілька сотень НПАОП, за якими має/може проводитися навчання. Чи вповноважені та чи мають необхідні знання станом на 2013 рік члени комісії (яка створюється відповідно до п. 5.2 Типового положення) за всіма чинними НПАОП? Чи лише на окремі? Якщо на окремі, то на які саме?
<…>


Заступник Голови Служби С. ДУНАС

Просмотров: 5050 Редакция от 03.03.2014

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова численность работников в вашей компании?
До 50
51-100
101-500
501-1000
1001-5000
Больше 5000

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.