Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Май 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Все события
Реклама
Нормативная база

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25 жовтня 2013 р. № 12082/0/11-13/10

Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників

Міністерство соціальної політики України розглянуло звернення <…> щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами), базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема підвищення стипендій.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Пунктом 101 Порядку визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено.

Враховуючи зазначене, при проведенні індексації базовим місяцем вважається місяць, в якому підвищуються стипендії.

Наприклад, для студентів, які навчались у 2012 році і у вересні відбулось підвищення стипендії, то для проведення індексації стипендії цей місяць вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін. Індекс розраховується з наступного за базовим місяця, тобто з жовтня 2012 року. Право на індексацію відбудеться, коли індекс споживчих цін перевищить встановлений поріг індексації 101%.

У випадку, якщо студенти у 2012 році, крім мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії, отримували додаткову соціальну стипендію, то для них також базовим місяцем вважається вересень 2012 року. Якщо підвищення стипендії у вересні 2012 року не перевищило суму індексації, яка склалась на той час, сума індексації мала визначатись з урахуванням суми підвищення, тобто визначалась фіксована сума індексації (у випадках, наведених у нашому листі у пункті 1, фіксована величина індексації становила: учням професійно-технічних закладів — 46,11 грн., студентам вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації — 51,85 грн., для студентів вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації — 56,90 грн.).

У разі продовження навчання таких студентів у 2013 році визначена фіксована сума індексації мала зберігатись.

Оскільки індекс споживчих цін за період з жовтня 2012 року по вересень 2013 року не перевищив поріг індексації (101%), право на нарахування нової індексації за цей час не настало.

Що стосується студентів, які зараховані на навчання у вересні 2013 року, то для них згідно з пунктом 101 Порядку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється з місяця, в якому її призначено, тобто з вересня 2013 року. Базовим місяцем при проведенні індексації стипендії для таких студентів буде вважатись місяць, коли відбудеться підвищення призначеної їм стипендії.

Таким чином, фіксована сума індексації для студентів, які навчались у 2012 році, не виплачується для тих студентів, які зараховані на навчання у вересні 2013 року.

Щодо проведення індексації заробітної плати за сумісництвом.

Відповідно до пункту 7 Порядку особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» визначається у розрахунку на місяць.

Порядком не передбачено механізм визначення суми індексації та фіксованої її величини, якщо працівник працював неповний робочий час.

Враховуючи, що при нарахуванні сум індексації застосовується прожитковий мінімум, який визначається у розрахунку на місяць, на нашу думку, сума індексації та фіксована її величина має визначатись у розрахунку за повний робочий час, а виплачуватись пропорційно відпрацьованому робочому часу.

Враховуючи викладене та наведені у вашому листі приклади, працівнику за основним місцем роботи підвищено заробітну плату у січні 2013 року, отже, цей місяць є базовим при проведенні індексації. Індекс для проведення подальшої індексації розраховується з лютого 2013 року. Крім того, працівник отримує фіксовану суму індексації (365,90 грн.).

У випадку, якщо цей працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати, йому виплачувалась заробітна плата за фактично відпрацьований час. Визначена фіксована сума індексації також мала виплачуватись за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи.

Оскільки працівник за основним місцем роботи отримує фіксовану суму індексації, розраховану виходячи з прожиткового мінімуму, визначеного за місяць, то на роботі за сумісництвом сума індексації не виплачується.

Для працівника, який перебував у щорічній відпустці, сума індексації або фіксована її величина розраховується аналогічно.


Заступник Міністра —
керівник апарату

В. КОЛОМІЄЦЬ

Просмотров: 6503 Редакция от 16.12.2013

Версия для печати
 
Нормативная база

НОВЫЕ
поступления/обновления

Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.