Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Январь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Февраль 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      

Все события
Реклама
Реклама
Логічно нелогічне повідомлення про прийняття на роботу
Новости / Мониторинг законодательства
13.01.2022
Логічно нелогічне повідомлення про прийняття на роботу
 

5 січня набула чинності постанова КМУ від 28 грудня 2021 року № 1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328» (далі — Постанова № 1392), якою змінено підстави, механізм та форму подання повідомлення.

Але, зважаючи на ситуацію, яка склалася зі змінами, їх слід розглядати в двох площинах.

1. Зміни текстової частини

Зміна назви повідомлення

Назву «Повідомлення про прийняття працівника на роботу» змінено на «Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту».

На кого подається повідомлення

Повідомлення подається на:

 • працівника;
 • гіг-спеціаліста.

На кого не подається повідомлення

Як і раніше, відповідно до змін, внесених постановою КМУ від 12 лютого 2020 року № 188, повідомлення про прийняття на роботу не подається на:

 • члена виконавчого органу господарського товариства;
 • керівника підприємства, установи, організації.

Ким подається повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту подається:

 • власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою);
 • фізичною особою;
 • та/або резидентом Дія Сіті (юридична особа, яка набула статусу резидента Дія Сіті та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі).

Куди подається повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту подається до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Коли подається повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту подається:

 • до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором;
 • до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті.

Спосіб подання повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту подається засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.

Мета подання повідомлення

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту подається за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 р. № 1392). Саме цьому додатку буде присвячено другу частину нашого огляду змін.

2. Зміни форми повідомлення

Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту складається з таких граф:

 1. Тип повідомлення. Початкове. Скасовуюче.
 2. Код згідно з ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта*.
 3. Найменування / прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) страхувальника.
 4. Порядковий номер.
 5. Категорія особи**.
 6. Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта*.
 7. Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
 8. Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) застрахованої особи.
 9. Номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу / укладення гіг-контракту.
 10. Дата видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу / укладення гіг-контракту.
 11. Дата початку роботи / початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом.
 12. Дата формування повідомлення у страхувальника.
 13. Керівник (уповноважена особа) (з зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта*, а також власного Ім’я та ПРІЗВИЩА).
 14. Головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку) (з зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта*, а також власного Ім’я та ПРІЗВИЩА).

Усе в новій формі повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту здається досить логічним, якщо розглядати його тільки з позиції назв граф повідомлення. Вони повністю відповідають текстовій частини змін, внесених Постановою № 1392.

Але форма повідомлення має дві примітки у вигляді зірочок, які заслуговують додаткового розгляду.

Зірочка 1 (*). Серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті.

Усе зрозуміло. Застосовується для правильного заповнення граф 2, 6, 13, 14, де зазначаються дані про паспорт або про номер карти платника податків.

Зірочка 2 (**). Категорії осіб, відносно яких подається повідомлення.

Категорія особи:

 • 1 — наймані працівники за основним місцем роботи;
 • 2 — працівники за сумісництвом;
 • 3 — гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;
 • 4 — працівники на підставі цивільно-правових договорів.

Отже, розглядаючи категорії осіб, відносно яких подається повідомлення, слід зіставити зміни текстової частини Постанови № 1392 та відповідні назви граф форми повідомлення, викладеної у додатку.

Цілком логічно, що при поданні повідомлення про прийняття на роботу в повідомленні слід позначати категорії осіб 1–2, тобто наймані працівники за основним місцем роботи або працівники за сумісництвом.

У разі подання повідомлення про укладення гіг-контракту слід зазначити категорію особи 3, тобто гіг-спеціалісти за гіг-контрактом.

І зовсім незрозумілим залишається, в яких випадках зазначається категорія осіб 4 — працівники на підставі цивільно-правових договорів. Оскільки ані в текстовій частині, ані в назвах граф форми повідомлення не зазначено окремим випадком подання повідомлення у разі укладання цивільно-правового договору, а окремий вид цивільно-правового договору, яким є гіг-контракт, зазначений окремою категорією.

Постає питання, чи подавати повідомлення у разі укладання цивільно-правових договорів на виконання певних робіт та надання послуг. З одного боку, включення до повідомлення такої категорії, як «працівники на підставі цивільно-правових договорів», є логічним.

Давайте згадаємо мету подання повідомлення. Так, інформація з повідомлення вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону № 2464 і цілком логічно, щоб страхувальник, у якого з особою укладено цивільно-правовий договір, бачив інформацію з реєстру застрахованих осіб, у тому числі й інформацію про електронний листок непрацездатності таких осіб. Оскільки особи, які виконують роботи або надають послуги на умовах цивільно-правових договорів, на підставі статті 18 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є застрахованими особами. І у випадку хвороби мають право на допомогу у разі тимчасової втрати працездатності.

З іншого боку, не може залишитися без уваги, що в текстовій частині постанови про таку категорію осіб немає жодного слова, так само як і у назві самого повідомлення, а згадка про цю категорію є тільки у примітках. І віднести укладення цивільно-правового договору неможливо до жодної із зазначених категорій, оскільки укладання цивільно-правового договору не передбачено ані статтею 24 Кодексу законів про працю України (оскільки цивільно-правовий договір не є формою трудового договору), ані статтею 23 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15 липня 2021 року № 1667-IX (оскільки гіг-контракт визначений як окремий вид цивільно-правового договору, а загальне поняття цивільно-правових договорів набагато ширше). Ну й зовсім незрозумілим є використання слова «працівник» поряд з таким видом договору, як цивільно-правовий. Адже ми ж знаємо, що сторони цього договору мають зовсім інші назви. Поняття «працівник» використовується лише в трудових відносинах.

Як резюме зазначених змін хотілось би сказати таке: повідомлення про укладення цивільно-правових договорів у сенсі забезпечення права особи на отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності справді є необхідним. Але воно має бути запроваджено з урахуванням викладених змін, а не бути просто «категорією» осіб, на яких подається повідомлення, без відповідних посилань в постановляючій частині відповідного нормативно правового акта. З іншого боку, це потягне за собою посилення контролю за укладеними цивільно-правовими договорами з боку держави.

На сьогодні ситуація з повідомленнями про укладання з особами цивільно-правових договорів потребує додаткового роз’яснення з боку профільного міністерства, куди і було надано запит Всеукраїнською асоціацією кадровиків.

Вас може зацікавити

Журнал «КАДРОВИК.UA»

Головний кадровий журнал України, який визначає стратегію професійного розвитку працівників кадрової служби. Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.

Придбати видання

 

Вікторія Ліпчанська

Кадровик.UA

Просмотров: 1111 Отправить другу Версия для печати
 
Смотрите также:
Чи може роботодавець розширити коло обов’язків працівника, що виходять за межі його посадової інструкції?
Звільнення працівника у разі появи його на роботі у нетверезому стані
Визначення розміру мінзарплати по-новому: ще один законопроект
Кому з роботодавців треба зареєструватися у Фонді соцзахисту інвалідів до 1 лютого?
З’явилися е-формати нового повідомлення про прийняття на роботу
У інспекторів Держпраці більше не буде «червоних книжечок»
Виплата грошової компенсації за невикористані соціальні відпустки
Відсторонення працівника: чи будуть лікарняні або відпускні?
Норми робочого часу на 2022 рік
Положення про неконкуренцію в трудових договорах: українські реалії
Планується скоротити тривалість додаткової відпустки на дітей
Переведення або звільнення працівника у разі встановлення інвалідності
Повідомлення про прийняття на роботу: чи можна подати поштою?
Штрафів та перевірок військового обліку жінок протягом 2022 року не буде
Працівник одружується: скільки днів відпустки можна надати?
Ухилення звільненого працівника від отримання трудової книжки
Умови виходу на пенсію за віком у 2022 році, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам
Які заходи здійснює роботодавець щодо працівників, які підлягають обов’язковим щепленням проти COVID-19?
Військовий облік жінок: що потрібно знати роботодавцям
Роботодавці можуть отримати дозвіл на застосування праці гіг-спеціаліста: форму заяви оновили
Хто надає відповіді щодо заповнення повідомлення про прийняття на роботу?
Посадові оклади можуть підвищити до рівня мінімальної зарплати
Стажування чи випробування при прийомі на роботу: як правильно?
Відсторонення невакцинованих працівників: роз’яснення Верховного Суду
Пропонується не включати доплати і надбавки до мінімальної зарплати
Реформа Держпраці: Уряд ліквідував головні управління у всіх областях
Тривалість перерви для відпочинку та харчування на підприємствах
Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?
Двойной страховой стаж для пенсии: кто может на это рассчитывать?
Соціальні виплати на дітей: що зміниться у 2022 році?
Нюанси відсторонення працівників через відмови від вакцинації проти COVID
До 1 лютого (включно) роботодавцям необхідно подати звіт про квоти за 2021 рік
Зарплата «в конверті»: аналіз судової практики
Основні зміни в трудовому законодавстві на початку 2022 року
Е-лікарняний: важливі питання
Військовозобов’язані жінки: що потрібно знати кадровій службі?
Роботодавців штрафуватимуть за вказівку статі та віку у вакансіях: набув чинності закон
Повідомлення про прийняття на роботу: що змінилося у новій формі?
Обов’язковий військовий облік жінок: що робити роботодавцям?
Розпочалися планові перевірки Держпраці у 2022 році
Нові вимоги до страхового стажу: хто не зможе вийти на пенсію у 2022 році
Добровільний військовий облік жінок: зареєстровано ще один законопроект
Взяття жінок на військовий облік від А до Я у поясненнях влади та нормах законів
Чи можуть роботодавці подавати до центрів зайнятості звіти онлайн?
Затверджено зміни до Порядку повідомлення про прийняття на роботу
З нового року — оновлена статзвітність з праці
Військовий облік для жінок можуть зробити добровільним
Порядок звільнення працівника за прогул
Штрафи для працедавців за дискримінацію у вакансіях: що потрібно знати
Що робити, якщо вас примушують виконувати чужу роботу?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Что Вы думаете о нашем портале?
Очень нравится
Нравится
Еще надо работать
Совсем не нравится

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2022 © МЕДИА-ПРО
2022 © HR-Лига
Copyright © 2005–2022 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com