Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Январь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Февраль 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      

Все события
Реклама
Реклама
Допомога по безробіттю та облік у центрі зайнятості: все, що потрібно знати
Новости / Мониторинг законодательства
10.11.2021
Допомога по безробіттю та облік у центрі зайнятості: все, що потрібно знати
 

Продовження карантину та запровадження нових карантинних обмежень, на жаль, призводить до ситуацій, коли підприємства змушені припинити свою діяльність, і відповідно звільняти працівників. Та й самі працівники з тих чи інших причин часто звільняються з роботи. Саме тому питання реєстрації в центрі зайнятості, отримання допомоги по безробіттю не зникає, а стає лише більш актуальним. Працівникам варто розуміти як саме стати на облік в центрі зайнятості, як призначається та виплачується допомога по безробіттю, знати свої права та обов’язки у даному питанні, та орієнтуватись в актуальних змінах законодавства щодо цього.

Реєстрація в центрі зайнятості та оформлення допомоги по безробіттю

Право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття мають застраховані особи. Сюди включаються як працівники, які працюють на умовах трудового договору (контракту), так і ті, хто виконують роботу на умовах цивільно-правового договору.

Сама процедура реєстрації в центрі зайнятості та необхідні документи для цього регулюються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792. Наразі увагу зосередимо саме на отриманні допомоги по безробіттю.

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за особистою заявою безробітного за формою, наведеною в додатку до Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06.04.2020 р. № 624 (далі — Порядок).

Звертаємо увагу! Зареєструватися в якості безробітного можна в будь-якому центрі зайнятості незалежно від місця проживання. Також для власників електронного підпису (кваліфікованого електронного підпису) доступна реєстрація в службі зайнятості як безробітного на порталі Дія.

Розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу), а в разі відсутності цих відомостей — довідок про заробітну плату (винагороду за цивільно-правовим договором), виданих особі роботодавцем.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.

Призначення та виплати допомоги по безробіттю

За загальним правилом допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості з восьмого дня. На період карантину допомога призначається з першого дня після надання статусу безробітного незалежно від підстави звільнення.

Рішення про призначення допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, розмір і строки виплати, відкладення, скорочення та припинення виплати оформлюється наказом керівника центру зайнятості, в якому безробітний зареєстрований та отримує соціальні послуги. Інформація про прийняті рішення вноситься до персональної картки особи.

Допомога по безробіттю виплачується через банківські установи в установленому порядку не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного — один раз на місяць.

Загальною умовою для отримання виплат по безробіттю є необхідність відвідування центру зайнятості. Проте дана вимога не діє у період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації (телефонний зв’язок, електронні засоби, тощо). Тобто достатньо комунікувати та перебувати на зв’язку із кар’єрним радником (співробітник центру зайнятості, який забезпечує організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування).

У таблиці наведено тривалість та початок виплати допомоги по безробіттю залежно від причини звільнення працівника, а також умови (якщо такі застосовуються) щодо скорочення чи відкладення виплат згідно з положеннями Порядку та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Звертаємо увагу! У деяких випадках передбачається відкладення виплати допомоги по безробіттю не більше ніж на один місяць. Це стосується випадків, коли працівникам при звільненні виплачується вихідна допомога, а саме у разі звільнення з підстав, зазначених у пункті 6 частини першої статті 36, частина третя статті 38 і стаття 39, пунктах 1, 2 та 6 частини першої статті 40 та пункті 5 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України.

Окрім того, центр зайнятості у разі недотримання безробітним рекомендацій щодо сприяння у працевлаштуванні може прийняти рішення про скорочення допомоги по безробіттю (на строк до 90 календарних днів) у випадках:

  • приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (у тому числі за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю;
  • порушення умов і строку реєстрації та перереєстрації як безробітного, а також недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню;
  • перереєстрації безробітного, який був знятий з обліку за невідвідування державної служби зайнятості більше 30 календарних днів без поважних причин та не сприяв своєму працевлаштуванню;
  • припинення без поважних причин професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості.

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю наразі так і залишився без змін та складає 1000 грн. (на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення). Максимальний розмір допомоги по безробіттю становить: з 1 липня — 9396 грн, з 1 грудня — 9924 грн (станом на 2021 рік).

Припинення виплати допомоги по безробіттю

Виплата допомоги по безробіттю припиняється в разі:

  • закінчення строку її виплати (з наступного дня після закінчення строку виплати);
  • припинення реєстрації безробітного з підстав, передбачених Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792;
  • призначення допомоги по вагітності та пологах (з дня набуття права на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно до медичної довідки);
  • подання письмової заяви про бажання бути зареєстрованим в іншому центрі зайнятості (з дня подання такої заяви).
Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 

Надія Йолкіна, Катерина Швець

Трудові ініціативи

Просмотров: 741 Отправить другу Версия для печати
 
Смотрите также:
Працівник одружується: скільки днів відпустки можна надати?
Ухилення звільненого працівника від отримання трудової книжки
Умови виходу на пенсію за віком у 2022 році, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам
Які заходи здійснює роботодавець щодо працівників, які підлягають обов’язковим щепленням проти COVID-19?
Військовий облік жінок: що потрібно знати роботодавцям
Роботодавці можуть отримати дозвіл на застосування праці гіг-спеціаліста: форму заяви оновили
Хто надає відповіді щодо заповнення повідомлення про прийняття на роботу?
Посадові оклади можуть підвищити до рівня мінімальної зарплати
Стажування чи випробування при прийомі на роботу: як правильно?
Відсторонення невакцинованих працівників: роз’яснення Верховного Суду
Пропонується не включати доплати і надбавки до мінімальної зарплати
Реформа Держпраці: Уряд ліквідував головні управління у всіх областях
Логічно нелогічне повідомлення про прийняття на роботу
Тривалість перерви для відпочинку та харчування на підприємствах
Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?
Двойной страховой стаж для пенсии: кто может на это рассчитывать?
Соціальні виплати на дітей: що зміниться у 2022 році?
Нюанси відсторонення працівників через відмови від вакцинації проти COVID
До 1 лютого (включно) роботодавцям необхідно подати звіт про квоти за 2021 рік
Зарплата «в конверті»: аналіз судової практики
Основні зміни в трудовому законодавстві на початку 2022 року
Е-лікарняний: важливі питання
Військовозобов’язані жінки: що потрібно знати кадровій службі?
Роботодавців штрафуватимуть за вказівку статі та віку у вакансіях: набув чинності закон
Повідомлення про прийняття на роботу: що змінилося у новій формі?
Обов’язковий військовий облік жінок: що робити роботодавцям?
Розпочалися планові перевірки Держпраці у 2022 році
Нові вимоги до страхового стажу: хто не зможе вийти на пенсію у 2022 році
Добровільний військовий облік жінок: зареєстровано ще один законопроект
Взяття жінок на військовий облік від А до Я у поясненнях влади та нормах законів
Чи можуть роботодавці подавати до центрів зайнятості звіти онлайн?
Затверджено зміни до Порядку повідомлення про прийняття на роботу
З нового року — оновлена статзвітність з праці
Військовий облік для жінок можуть зробити добровільним
Порядок звільнення працівника за прогул
Штрафи для працедавців за дискримінацію у вакансіях: що потрібно знати
Що робити, якщо вас примушують виконувати чужу роботу?
Нові проблеми у роботі з е-лікарняними: роз’яснення від ПФУ
Як жінок братимуть на військовий облік: пояснення від Міноборони
Статистична звітність-2022: з’явилися календар та альбом форм
Зміни до КЗпП щодо праці вагітних жінок, матерів-годувальниць та батьків: альтернативний законопроект
Постановка жінок на військовий облік: інструкція від ЗСУ
Список військовозобов’язаних жінок скоротять
МОЗ змінив порядок формування е-лікарняних
Яких змін зазнали трудові відносини у 2021 році?
На військовий облік жінки мають стати до кінця 2022 року
Застосування гнучкого режиму роботи
Чи приймаються до оплати е-лікарняні з помилками в ПІБ?
Працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше — штрафи
Е-лікарняні сумісників з’являться в кабінетах роботодавців
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2022 © МЕДИА-ПРО
2022 © HR-Лига
Copyright © 2005–2022 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com