Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Август 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Все события
Реклама
Чим відрізняються переведення на іншу посаду та переміщення?
Новости / Мониторинг законодательства
18.06.2021
Чим відрізняються переведення на іншу посаду та переміщення?
 

Згідно зі статтею 2 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник реалізує своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Переведення працівника на іншу посаду

На практиці виникає необхідність перевести працівника на іншу роботу на тому ж підприємстві. У зв’язку з цим виникають питання щодо порядку переведення працівника згідно з нормами КЗпП України.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 КЗпП України: «Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством».

Переведенням працівника вважаються обставини, при яких змінюється виконувана робота: спеціальність, кваліфікація, підприємство або місцевість, де працівник раніше працював. Переведення на іншу постійну роботу, в установу, в іншу місцевість допускається тільки за згодою працівника.

Право власника при переведенні працівника:

  • Отримати згоду працівника.
  • За наявності підстав використовувати порядок, встановлений ч. 3 ст. 32 КЗпП, а саме: «У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці».

Переміщення працівника

Відповідно до законодавства переміщення в інший структурний підрозділ за умови збереження попередньої трудової функції не є переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Частиною 2 статті 32 Кодексу законів про працю України передбачено, що не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце без змін найменування посади та функцій.

Переміщення працівника доцільно оформляти шляхом видання наказу чи розпорядження.

Вас може зацікавити

Книга обліку наказів з персоналу

Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.

Придбати видання

 
Управління Держпраці

Просмотров: 981 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Як оскаржити перевірку Держпраці
Спірні питання щодо компенсації за невикористанні відпустки
Заява є, а наказу немає: чи може працівник піти у відпустку для догляду за дитиною до 6 років?
Чи можна ділити одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини?
Штатний розпис: особливості складання та затвердження
Із декрету в декрет: чи переривати поточну відпустку для догляду за дитиною?
Особливості звільнення державних службовців у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників
Додаткову відпустку на дітей педпрацівники можуть брати упродовж року
Форми трудових договорів для надомників та дистанційників: поради для роботодавців
Порядок формування лікарняних в е-реєстрі: особливості відкриття і закриття, обов’язкові реквізити
Звільнення працівника пенсійного віку або працюючого пенсіонера
Судові справи проти роботодавців та поради, як не зробити помилки
Знайомимся з Порядком надання відпустки при народженні дитини
Чи входить до страхового стажу період перебування на обліку в центрі зайнятості?
Видача працівнику копії наказу при звільненні
Чи потрібна згода працівника у разі його переведення на легшу роботу через профзахворювання?
Визначення заробітної плати для призначення пенсії у разі втрати документів
Для іноземців знімуть обмеження в працевлаштуванні
Діє порядок подання електронних копій трудових книжок
Звільнення в останній день декретної відпустки
Прийняли особу з інвалідністю на 0,5 ставки: чи виконується норматив?
Додаткова відпустка на дітей: документ для її надання
Нові правила охорони праці та трудових перевірок
Електронні лікарняні: особливості підтвердження тимчасової непрацездатності
Чи має роботодавець організовувати перевезення співробітників, які працюють у нічний час?
Як надаються відпустки для підготовки та участі в змаганнях?
Договірні відносини між фізособами: трудові vs ЦПХ
Встановлення факту існування трудових відносин
Набув чинності порядок видачі е-лікарняних
Діють типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу
Електронний облік трудової діяльності, або Трудові відносини без принтера
Пенсія за віком на пільгових умовах: важливий аспект
В Україні підвищать мінімальну зарплату: чого очікувати
Вiдтепер під час перевірок інспекторам Держпраці буде допомагати Нацполіція
Лікарняні обчислюють на підставі даних «зарплатної» звітності
За мобінг звільнять усіх, а керівника оштрафують
Електронна трудова книжка: у ПФУ відповіли на головні запитання
Як у 2022 році планують переносити робочі дні: проект розпорядження КМУ
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Виявлення неоформлених працівників: особливості поточних інспекційних відвідувань
Уряд пропонує удосконалити законодавство про працевлаштування іноземців
Які відмінності мають е-лікарняні: нове роз’яснення від ФСС
Чи впливає оформлення лікарняного листка на тривалість соціальної відпустки?
Коли можна брати на роботу неповнолітніх?
Підприємство ліквідується: які права мають працівники у декретній відпустці?
Чи можна прийняти людину на роботу без відповідної освіти?
Діє порядок надання відпустки при народженні дитини: як він працює?
Пропонується запровадити адмінвідповідальність за мобінг
МОЗ затвердив порядок видачі е-лікарняних
Як підготуватись до перевірки Держпраці?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Что Вы думаете о нашем портале?
Очень нравится
Нравится
Еще надо работать
Совсем не нравится

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com