Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Август 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Все события
Реклама
Чи можна встановлювати різні розміри доплат за роботу в нічний час?
Новости / Мониторинг законодательства
31.05.2021
Чи можна встановлювати різні розміри доплат за роботу в нічний час?
 

Режим роботи підприємства — три зміни. Чи можна в наказі про доплату за роботу в нічний час установити одночасно різні розміри доплати, а саме: з 22:00 до 24:00 — доплата за роботу в розмірі 20% від посадового окладу, а з 00:00 до 06:00 розмір доплати за роботу в нічний час становитиме 35% від посадового окладу? Чи розмір доплати за роботу в нічний час із 22:00 до 06:00 має бути лише один за весь нічний час роботи?

Підприємство має повне право встановити різні розміри доплат за різні години нічної роботи, зокрема і так, як зазначено у запитанні: з 22:00 до 24:00 — 20% від посадового окладу (тарифної ставки), а з 00:00 до 06:00 — 35% від посадового окладу (тарифної ставки).

Це пояснюється тим, що ст. 108 Кодексу законів про працю України висуває лише одну вимогу стосовно доплати за роботу в нічний час: така доплата має становити не менш ніж 20% тарифної ставки (окладу).

Законодавство не вимагає, аби на підприємстві діяв єдиний розмір доплати за увесь час нічної роботи. Тому ніщо не заважає прописати у внутрішніх документах різні розміри доплати за різні години нічної роботи.

Розміри доплати фіксують у Положенні про оплату, яке є додатком до колдоговору чи автономним документом, або ж в основній частині колдоговору, а за відсутності таких документів — закріплюють у наказі по підприємству.

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.

Придбати видання

 
Все про бухгалтерський облік

Просмотров: 460 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Як оскаржити перевірку Держпраці
Спірні питання щодо компенсації за невикористанні відпустки
Заява є, а наказу немає: чи може працівник піти у відпустку для догляду за дитиною до 6 років?
Чи можна ділити одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини?
Штатний розпис: особливості складання та затвердження
Із декрету в декрет: чи переривати поточну відпустку для догляду за дитиною?
Особливості звільнення державних службовців у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників
Додаткову відпустку на дітей педпрацівники можуть брати упродовж року
Форми трудових договорів для надомників та дистанційників: поради для роботодавців
Порядок формування лікарняних в е-реєстрі: особливості відкриття і закриття, обов’язкові реквізити
Звільнення працівника пенсійного віку або працюючого пенсіонера
Судові справи проти роботодавців та поради, як не зробити помилки
Знайомимся з Порядком надання відпустки при народженні дитини
Чи входить до страхового стажу період перебування на обліку в центрі зайнятості?
Видача працівнику копії наказу при звільненні
Чи потрібна згода працівника у разі його переведення на легшу роботу через профзахворювання?
Визначення заробітної плати для призначення пенсії у разі втрати документів
Для іноземців знімуть обмеження в працевлаштуванні
Діє порядок подання електронних копій трудових книжок
Звільнення в останній день декретної відпустки
Прийняли особу з інвалідністю на 0,5 ставки: чи виконується норматив?
Додаткова відпустка на дітей: документ для її надання
Нові правила охорони праці та трудових перевірок
Електронні лікарняні: особливості підтвердження тимчасової непрацездатності
Чи має роботодавець організовувати перевезення співробітників, які працюють у нічний час?
Як надаються відпустки для підготовки та участі в змаганнях?
Договірні відносини між фізособами: трудові vs ЦПХ
Встановлення факту існування трудових відносин
Набув чинності порядок видачі е-лікарняних
Діють типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу
Електронний облік трудової діяльності, або Трудові відносини без принтера
Пенсія за віком на пільгових умовах: важливий аспект
В Україні підвищать мінімальну зарплату: чого очікувати
Вiдтепер під час перевірок інспекторам Держпраці буде допомагати Нацполіція
Лікарняні обчислюють на підставі даних «зарплатної» звітності
За мобінг звільнять усіх, а керівника оштрафують
Електронна трудова книжка: у ПФУ відповіли на головні запитання
Як у 2022 році планують переносити робочі дні: проект розпорядження КМУ
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Виявлення неоформлених працівників: особливості поточних інспекційних відвідувань
Уряд пропонує удосконалити законодавство про працевлаштування іноземців
Які відмінності мають е-лікарняні: нове роз’яснення від ФСС
Чи впливає оформлення лікарняного листка на тривалість соціальної відпустки?
Коли можна брати на роботу неповнолітніх?
Підприємство ліквідується: які права мають працівники у декретній відпустці?
Чи можна прийняти людину на роботу без відповідної освіти?
Діє порядок надання відпустки при народженні дитини: як він працює?
Пропонується запровадити адмінвідповідальність за мобінг
МОЗ затвердив порядок видачі е-лікарняних
Як підготуватись до перевірки Держпраці?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Сколько Вы зарабатываете?
До 200 у.е.
201-400 у.е.
401-600 у.е
601-800 у.е.
801-1000 у.е
Больше 1000 у.е

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com