Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Все события
Реклама
МОЗ підготував порядок видачі електронних лікарняних: з якої дати почнуть діяти?
Новости / Мониторинг законодательства
07.04.2021
МОЗ підготував порядок видачі електронних лікарняних: з якої дати почнуть діяти?
 

МОЗ розмістило проект наказу «Деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність», метою якого є запровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Вони надаватимуться із Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

Водночас проект наказу передбачає і затвердження Порядку здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження таких електронних листків непрацездатності.

Впровадження механізму формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, а також механізму здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності сприятимуть:

 • унеможливленню зловживання під час обігу листків непрацездатності;
 • забезпеченню чіткого дотримання порядку видачі та оформлення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян;
 • забезпеченню оформлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність із першого дня звернення громадянина та унеможливленню його відкриття заднім числом;
 • забезпеченню ведення оперативного обліку та контролю виданих (оформлених) та продовжених медичних висновків про тимчасову непрацездатність закладами охорони здоров’я усіх форм власності;
 • депаперизації сфери охорони здоров’я та зменшення навантаження на медичних працівників щодо ведення паперових форм медичної документації;
 • зменшенню видатків із Державного бюджету України на закупівлю паперових форм бланків листків непрацездатності.

В зв’язку із запровадженням цього наказу втратять свою чинність:

 • наказ МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян»;
 • наказу МОЗ від 09.04.2008 р. № 189 «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності»;
 • наказу МОЗ України від 28.10.2011 р. № 716 «Про затвердження Положення про Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності».

Коли почнуть діяти електронні лікарняні?

Проектом наказу встановлюється, що внесення медичних висновків про тимчасову непрацездатність до Реєстру медичних висновків відповідно до порядків формування та видачі медичних висновків відповідного виду, затверджених МОЗ України, є обов’язковим з 1 квітня 2021 року для всіх закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Але насправді цей процес розпочнеться за умови наявності відповідної технічної можливості щодо функціонування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я.

А до цього лікарі складатимуть звичайні паперові листки непрацездатності відповідно до вимог, визначених у Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності та інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації.

При цьому, наказом передбачається і роз’яснення що ж вважати моментом виникнення технічної можливості. Так, технічна можливість в електронній системі охорони здоров’я, виникає з дати оприлюднення на вебсайті електронної системи охорони здоров’я інформації про підключені до центральної бази даних електронні медичні інформаційні системи та відповідне розширення їх функціональних можливостей, які передбачені технічними вимогами, що визначаються Національною службою здоров’я України відповідно до Положення про Національну службу здоров’я України (Положення від 27.12.2017 р. № 1101).

Одним словом, про початок видачі електронних лікарняних МОЗ повідомить на своєму сайті, а ми — у своїх новинах!

Перевірка обґрунтованості: як слідкуватимуть, щоб не було «ліпи»?

Метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за дотриманням вимог щодо видачі листків непрацездатності, розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, страхових виплат у процесі реалізації прав застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Згідно п. 1 Порядку перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності перевірка листків непрацездатності може здійснюватися двома шляхами:

 • безперервно шляхом автоматизованого моніторингу даних з використанням ЄІАС на підставі відомостей з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — моніторинг ЄІАС);
 • за рішенням органу Фонду шляхом здійснення перевірки уповноваженим працівником та/або уповноваженим лікарем та на підставах, визначених у пункті 5 розділу ІІ Порядку.

Зокрема, згідно п. 5 підставами для прийняття рішення органом Фонду для проведення перевірки листка непрацездатності можуть бути:

 • звернення страхувальника (роботодавця), комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації;
 • звернення застрахованої особи;
 • виявлення невідповідностей у відомостях, що містяться в Електронному реєстрі листків непрацездатності, за результатом моніторингу ЄІАС;
 • виявлення невідповідностей у відомостях, що містяться в листку непрацездатності;
 • повідомлення від НСЗУ про виявлення невідповідностей та/або застережень до даних, що містяться в медичному висновку про тимчасову непрацездатність за результатом моніторингу ЕСОЗ;6) інформація, надана від МОЗ, Мінсоцполітики, НСЗУ, структурних підрозділів у сфері охорони здоров’я та соціальної політики місцевих органів виконавчої влади;
 • звернення уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції;
 • запитів правоохоронних органів та рішень суду.

Строк проведення перевірки листків непрацездатності уповноваженими особами органу Фонду не може перевищувати 10 календарних днів. У разі виникнення під час перевірки листків непрацездатності обставин, що потребують додаткового вивчення, строк проведення такої перевірки може бути продовжено до 30 календарних днів.

Акт про перевірку надсилається безпосередньо керівнику (уповноваженій особі) закладу охорони здоров’я або фізичній особі-підприємцю, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Після отримання Акту про перевірку закладом охорони здоров’я або фізичною особою-підприємцем, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, документ виноситься на засідання лікарсько-консультативної комісії такого закладу для вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень та недоліків закладом охорони здоров’я або фізичною особою-підприємцем, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (у разі наявності порушень).

Керівник закладу охорони здоров’я або фізична особа-підприємець, яка має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, несуть відповідальність за необґрунтоване формування та продовження медичних висновків про тимчасову непрацездатність застрахованим особам згідно з чинним законодавством України.

Вас може зацікавити

Журнал реєстрації листків непрацездатності

Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.

Придбати видання

 

Станіслав Горбовцов

Дебет-Кредит

Просмотров: 697 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Час локдауну зарахують до страхового стажу, але не всім
Уряд оновив перелік гірських населених пунктів
Чи може інспекція з праці оштрафувати підприємство заочно?
Ухвалено законопроект щодо зменшення кадрових документів
Дистанційне навчання у період відпустки: чи можливо?
Рада повернула виплату лікарняних у разі настання тимчасової непрацездатності
Реформа трудового законодавства: новий законопроект
Чи може директор змінити тривалість відпустки працівникам підприємства?
Відповідальність за допуск працівника до роботи без укладення трудового договору
Мінекономіки оновило форму № 4-ПН
З 1 травня видавати листки непрацездатності будуть по-новому
Догани працівникам: все, що потрібно про них знати
Розрахунок при звільненні
Як оформити випробування при прийнятті працівника на роботу?
Хто зможе отримати карантинну допомогу: перелік видів діяльності
За яких умов можна звільнити працівника за систематичне порушення трудової дисципліни?
Яка тривалість проведення перевірок ФСС
Для роботодавців підготували типові форми договорів про дистанційну та надомну роботу
Особливості табелювання працівників-сумісників
Які причини відрахувань із пенсії у працюючих пенсіонерів?
Профспілки проти законопроекту про нові правила оплати лікарняних
Визит в любое время суток и штраф на 300 тыс. грн: новации в полномочиях Гоструда
В лікарняному листку не вказано код хвороби: чи оплачувати його?
За яких умов позбавлення працівника премії є безпідставним
Вільні трудові договори та спрощення звільнення працівників — нові пропозиції змін до КЗпП
Що думає бізнес про нові правила виплати лікарняних?
Вакцинація працівників: законодавчі аспекти для роботодавців
Накопичувальна пенсія: головні аспекти
Прийняття працівника на роботу за договором ЦПХ: чи потрібно подавати повідомлення в податкову?
Підтвердження страхового стажу за період до 01.01.2004
Закон «про зменшення тиску на бізнес»: сухий залишок
Продовження відпустки у разі хвороби: що варто знати
Фінансування лікарняних не буде припинятися після 30 червня
Індивідуальний трудовий договір та його особливості
Щодо заборони дискримінації під час розміщення оголошень про вільні вакансії
Як звільнитись директору ТОВ без згоди засновників?
До форми Особової картки держслужбовця внесені зміни
Облік трудової діяльності працівника в електронній формі
В яких випадках при прийнятті на роботу не встановлюється випробувальний термін
Відпустка «авансом»: чи повертати відпускні при звільненні?
Умови припинення реєстрації безробітного у центрі зайнятості
Електронний лікарняний: що потрібно знати працівнику та роботодавцю?
Перевірки Держпраці-2021: перелік документів та 4 поради
Виконувати квоти з працевлаштування людей з інвалідністю будемо по-новому
Розмір лікарняних зменшать та перекладуть тягар їх виплати на роботодавців
Лікарняні, до побачення: чи платити допомогу з 30.06.2021?
Новий вид військової служби, облік на роботі і штрафи за ухилення
Прийнято Закон про виплату карантинної допомоги
Работодателей обяжут работать с сотрудниками по новым условиям
Особливості оформлення щорічних відпусток
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какое значение для вас при устройстве на работу имел бренд работодателя?
Решающее
Одно из важных
Не имел значения
А что такое бренд работодателя?

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.