Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Июнь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Все события
Реклама
Запис про сумісництво у трудовій книжці: як правильно внести?
Новости / Мониторинг законодательства
26.03.2021
Запис про сумісництво у трудовій книжці: як правильно внести?
 

Насамперед звернімося до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, Міністерства юстиції України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58) та розгляньмо, що саме зазначається про записи до трудової книжки про сумісництво.

У пункті 1.1 Інструкції № 58 ідеться про те, що на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть лише за місцем основної роботи.

Роботу за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначають окремим рядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (п. 2.14 Інструкції № 58).

Отже, ключовими моментами із заповнення трудової книжки працівникам, які працюють за сумісництвом, є:

  • трудову книжку ведуть за основним місцем працівника;
  • запис вносять лише за бажанням працівника;
  • запис про сумісництво вносять окремим рядком.

А тепер про те, що не написано в Інструкції, а саме про практику виконання.

Як підстави для запису найчастіше використовують:

  • довідки, що містять необхідну інформацію;
  • витяги та засвідчені копії наказів щодо роботи за сумісництвом про прийняття та звільнення.

У нормативних документах не зазначають про строк, у який роботодавець повинен внести запис про роботу за сумісництвом.

Та записи про роботу за сумісництвом, як свідчить практика, найчастіше вносять після звільнення працівника з роботи за сумісництвом. Хоча й не заборонено внести запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом під час роботи на основному місці роботи.

А ось як саме вносити запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом, в Інструкції № 58 не уточнено. Пропонуємо свої варіанти у прикладі 1 та прикладі 2. Але можуть бути й інші інтерпретації, адже в Інструкції № 58 не зазначено чітко тексту, що саме слід писати у такому випадку.

Приклад 1. Працівник працює на підприємстві ТОВ «Апельсинка» за основним місцем роботи з 2016 року. У січні 2021 року влаштовується на роботу за сумісництвом на посаду інспектора з кадрів у ТОВ «Тюльпанчик». І надає на ТОВ «Апельсинка» копію наказу про прийняття на роботу у ТОВ «Тюльпанчик» для внесення запису до трудової книжки.

Запис буде такий:

  • у графі 8 «Номер запису» слід зазначити порядковий номер запису;
  • у графі 3 — інформацію «Прийнятий 21.01.2021 р. до ТОВ «Тюльпанчик» на посаду інспектора з кадрів за сумісництвом»;
  • у графі 4 — запис «Копія наказу ТОВ «Тюльпанчик» від 10.01.2021 р. № 25-к».

Приклад 2. Працівник працює на підприємстві ТОВ «Мандаринка» за основним місцем роботи з 2016 року. У січні 2021 року надає на ТОВ «Мандаринка» копії наказів про прийняття та звільнення на роботу у ТОВ «Цибулько», де він працював за сумісництвом, для внесення запису до трудової книжки.

Запис буде такий:

  • у графі 8 «Номер запису» слід зазначити порядковий номер запису;
  • у графі 3 — інформацію «З 01.01.2020 р. до 03.03.2021 р. працював у ТОВ «Цибулько» на посаді інспектора з кадрів за сумісництвом»;
  • у графі 4 — запис «Копії наказів ТОВ «Цибулько» від 31.12.2019 р. № 233-к та від 02.03.2021 р. № 54-к».
Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 
Дебет-Кредит

Просмотров: 858 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Помилка в нумерації записів у трудовій книжці: чи є сенс це виправляти?
Лікарняні vs простій: відповіді на актуальні запитання
Роботодавцям встановлять адмінвідповідальність за порушення працевлаштування осіб з інвалідністю
У КЗпП пропишуть особливості трудових відносин у суб’єктів малого підприємництва
Сумісництво: лайфхаки від прийняття на роботу до звільнення
Чи має працівник право бути офлайн у позаробочий час?
Особливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу через Е-кабінет
Лікарняний від лікаря-ФОП: чи приймати до оплати?
Якою буде мінімальна зарплата у наступному році: переговори тривають
Відсторонення від роботи: підстави й наслідки
Як оплачується заміна тимчасово відсутніх учителів?
Накопичувальна пенсія: презентація від Мінсоцполітики
Нюанси оплати лікарняного до та після звільнення
Карантинна відпустка: від заяви працівника до наказу про надання
Надання допомоги по вагітності та пологах працюючим жінкам
Електронні трудові книжки: перехідні моменти
Форми попереджень та постанов щодо трудових штрафів підкоригують
Відпустка на травневі свята: коли виходити на роботу?
Праця у нічний час: відповіді на запитання
Коли слід укладати трудовий договір: критерії
Мінекономіки пропонує змінити правила виплати допомоги по безробіттю
ТОП-5 питань щодо захисту трудових прав в умовах карантину
Індексація не буде враховуватися до розміру мінзарплати: законопроект
Порядок оплати відпусток для держслужбовців можуть змінити
Працівнику при звільненні не видана трудова книжка: які дії роботодавця?
Оплата лікарняного цілком за рахунок роботодавця
ВС висловився щодо різниці між трудовим та цивільно-правовим договорами
Вакцинація проти COVID-19: що необхідно знати роботодавцю та працівникам
Підписано Закон щодо запровадження нового виду військової служби
П’ять ознак законності скорочення роботодавцем штату
Суд поновив працівника на роботі: чоловік не прогулював, а перебував на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19
Як розрахувати відпускні при роботі у режимі неповного робочого дня?
Трудові перевірки: що зміниться з 27 квітня 2021 року
Дерегуляція трудових відносин: з’явився текст законопроекту
«Просте рішення» про звуження трудових прав?
Порядок № 100: чергові зміни в обчисленні середньої зарплати
Інші трудові порушення: зараз штрафують за кожне!
Чи потрібно оцифровувати документи про навчання?
Зарахування стажу для призначення пенсій
Новий звіт про вивільнення працівників (ф. № 4-ПН): що змінилося?
ПФУ розробив порядок оцифрування відомостей із трудових книжок
В Україні чоловіки зможуть йти в декрет
Час локдауну зарахують до страхового стажу, але не всім
Уряд оновив перелік гірських населених пунктів
Чи може інспекція з праці оштрафувати підприємство заочно?
Ухвалено законопроект щодо зменшення кадрових документів
Дистанційне навчання у період відпустки: чи можливо?
Рада повернула виплату лікарняних у разі настання тимчасової непрацездатності
Реформа трудового законодавства: новий законопроект
Чи може директор змінити тривалість відпустки працівникам підприємства?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы собираете информацию о рынке труда?
По данным общих обзоров рынка труда
Собственными силами (HR-отдел, отдел маркетинга, информация от кандидатов, информация в СМИ, личные контакты)
Заказываем индивидуальное исследование рынка труда
Используем все перечисленные способы
Не собираем информацию

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.