Порядок дій роботодавця для переходу на електронні трудові книжки
Новости / Мониторинг законодательства
19.01.2021
Порядок дій роботодавця для переходу на електронні трудові книжки
Наявні документальні відомості про трудову діяльність працівника подають через вебпортал електронних послуг ПФУ у вигляді скан-копій. На документи накладає кваліфікований електронний підпис страхувальник або працівник.
Якщо працівник делегує повноваження щодо оцифрування документів про трудову діяльність роботодавцю, тоді працівник надає згоду на обробку персональних даних, яку укладають у довільній формі. Сканована копія цієї згоди виступає невід’ємною складовою відомостей, поданих страхувальником.
У разі бажання працівника особисто подати відомості про трудову діяльність скан-копія згоди не потрібна.
В будь-якому випадку перед скануванням трудових книжок необхідно провести їх ретельний аудит. Помилки, неточності та упущені записи доведеться виправити, аби в подальшому не подавати дані заново.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.