Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Июнь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Июль 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
Скасування суміщення за ініціативою працівника
Новости / Мониторинг законодательства
18.11.2020
Скасування суміщення за ініціативою працівника
 

Чи має право роботодавець, який встановив суміщення за своєю ініціативою, звільнити, або перевести на іншу роботу працівника, якщо той подав заяву про припинення виконання роботи за суміщенням?

Статтею 31 Кодексу законів про працю України визначено, що власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Проте, законодавець передбачив випадки розширення кола обов’язків працівника, що виходять за межі посадової інструкції. Зокрема, одним із видів збільшення кількості обов’язків є суміщення посад (професій).

Суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією, посадою (у межах робочого часу за основною роботою). Суміщення професій (посад) передбачає, що суміщувана посада (робоче місце за відповідною професією) є у штатному розкладі, але не заповнена, залишається вакантною.

Суміщення професій (посад), згідно частини 3 статті 32 Кодексу законів про працю України, є зміною істотних умов праці.

Для встановлення суміщення професій або посад роботодавцеві необхідно попередити про таке навантаження не пізніше аніж за два місяці. Попередження про зміну істотних умов праці є персональним та оформлюється у письмовій формі. Згода працівника у такому випадку є обов’язковою. Якщо працівник не погоджується продовжувати трудові відносини на нових умовах, то він звільняється на підставі пункту 6 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України.

Доцільно проінформувати, що до основних реквізитів наказу про суміщення професій віднесено назва професії за якою відбуватиметься сумісництво, доплата, умови виконання робіт, підстава суміщення та термін виконання обов’язків, у разі необхідності.

Доплата провадиться винятково за наказом, оскільки виконання роботи за суміщенням посад не відображається в табелі обліку робочого часу та встановлюється відповідно до вимог ст. 105 КЗпП України на умовах, передбачених колективним договором. В колективному договорі та наказі про суміщення має бути чітко зазначено, від якої саме посади встановлюється доплата. Адже, розмір доплати за суміщення затверджено тільки працівникам бюджетної сфери на підставі п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 р. № 1298, доплату за суміщення проводять в розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки) за основною посадою.

Якщо суміщення встановлювалося на певний строк, виконання додаткової роботи в порядку суміщення припиняється без видання окремого наказу. Тобто якщо в наказі про встановлення суміщення зазначений строк, на який працівнику доручалася додаткова робота, але він минув, працівник повертається до виконання лише своєї основної роботи.

Якщо строк не було встановлено, то працівник має право припинити суміщення з власної ініціативи, надавши роботодавцю відповідну заяву, на підставі якої видається наказ.

Суміщення посад також може бути скасовано за ініціативи роботодавця. У такому випадку згідно із статтею 32 КЗпП працівника необхідно попередити про зміну істотних умов праці — скасування суміщення посад — за два місяці, про що має бути видано наказ з основної діяльності.

Вас може зацікавити

Журнал «КАДРОВИК.UA»

Головний кадровий журнал України, який визначає стратегію професійного розвитку працівників кадрової служби. Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.

Придбати видання

 

Оксана Кондрачук

Управління Держпраці

Просмотров: 1199 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чим відрізняються переведення на іншу посаду та переміщення?
Працівник пішов служити за контрактом: що буде з зарплатою та місцем роботи?
Коли звільнення з підстави втрати довіри може вважатися обґрунтованим?
Особливості найму сезонного персоналу: поради юриста
Як надається допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок травми за рахунок ФСС?
Чи можливо відкликати подану заяву про звільнення за угодою сторін?
Електронний облік трудової діяльності: на що звертати увагу роботодавцю
Чи можливе переведення працівника дистанційну роботу без укладення письмового трудового договору?
Розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності: 11 нестандартних ситуацій
Як відбувається проходження е-лікарняного на підприємстві?
ВС назвав ще одну підставу для відсторонення працівників від роботи
Небезпечні роботи повинні виконуватись найманими працівниками
Чи обов’язкове одночасне надання відпусток за основним місцем роботи та за сумісництвом?
Відпускна компенсація: як потрапити в халепу
Автоматичне призначення пенсії за віком: що варто знати
Як відбувається створення та оплата е-лікарняних?
Видавати копію наказу про звільнення тепер обов’язково
Технічний і господарський персонал бюджетних установ
Чи дізнається роботодавець діагноз працівника з е-лікарняного?
В якій формі видаватимуть лікарняні листки в період перехідної моделі?
Повышение пенсий работающим пенсионерам: о чем молчит Пенсфонд
Персональні дані українців захищатимуть по-новому
Електронні трудові книжки: що змінилося з 10 червня?
Як працівник повідомляє роботодавцю про відкритий е-лікарняний?
Що роботодавцю робити з е-лікарняним: інструкція від ФСС
Право на відпочинок: інші види відпусток, про які варто знати
Мінекономіки пропонує зміни у процедурі видачі дозволів на працевлаштування іноземців
Розроблено Порядок надання відпустки при народженні дитини
Як будуть видавати е-лікарняні: проект наказу МОЗ
Прийняття працівника на «декретну» посаду: важливі аспекти
Чи можливо отримання компенсації за відпустку, не використану через хворобу?
Як будуть оплачуватися е-лікарняні: роз’яснення ФСС
Що може змінитися у трудовому законодавстві найближчим часом
Рада планує скасувати перенесення робочих днів через свята
Електронні трудові книжки: життя після 10 червня
Чи можливо отримати відпустку без збереження зарплати декілька разів на рік?
Як звітувати про кількість працівників, їх прийняття та звільнення у 4ДФ?
Е-лікарняні: оприлюднено проект порядку видачі
Електронні трудові книжки: «низький старт»
Звільнення під час лікарняного: коли правомірне
Як надається відпустка за роботу з важкими умовами на неповний робочий час?
З 1 вересня е-лікарняні стануть обов’язковими: затверджено наказ
Право на відпочинок: додаткові відпустки у зв’язку з навчанням
Чи можливе встановлення робочої зміни тривалістю більше 12 годин?
Працевлаштування на роботу за сумісництвом
Прийнято за основу закон щодо профстандартів
Право на відпочинок: соціальні відпустки
Як в документах зазначати на час відсутності керівника посаду його заступника?
Визначення строку застосування дисциплінарного стягнення
Як працюють нові правила оформлення е-лікарняних?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова на Ваш взгляд основная причина увольнения по собственному желанию?
Недовольство заработной платой
Недовольство условиями труда
Неуважительное отношение со стороны руководства
Неоправдавшиеся надежды
Неустойчивость служебного положения
Невозможность сделать карьеру

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com