Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Декабрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Все события
Реклама
«Карантинна» допомога по частковому безробіттю: які документи підготувати до перевірки центром зайнятості?
Новости / Мониторинг законодательства
09.10.2020
«Карантинна» допомога по частковому безробіттю: які документи підготувати до перевірки центром зайнятості?
 

Підприємство отримувало від служби зайнятості допомогу по частковому безробіттю у зв’язку з уведеним карантином. Наразі центр зайнятості повідомив, що буде перевіряти, як були витрачені отримані кошти. Які документи підприємству потрібно підготувати для перевірки?

Спочатку нагадаємо, що допомога по частковому безробіттю у зв’язку з карантином надається на підставі ст. 471 Закону «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067), а також Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306 (далі — Порядок № 306).

Для довідки. Часткове безробіття — це вимушене тимчасове скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції із причин економічного, технологічного та структурного характеру без припинення трудових відносин (п. 24 ч. 1 ст. 1 Закону № 5067). Допомога по частковому безробіттю надається територіальними центрами зайнятості за зверненням роботодавця для виплати працівникам (застрахованим особам).

Для отримання допомоги роботодавець повинен відповідати певним критеріям і подати центру зайнятості крім заяви ряд документів, перелічених у ч. 2 ст. 471 Закону № 5067 і п. 9 Порядку № 306. Тому представники центру зайнятості будуть перевіряти в першу чергу достовірність даних, зазначених у цих документах (нижче ми розповімо, що ще може зацікавити перевіряючих).

А наскільки правомірна така перевірка?

Проведення такої перевірки прямо передбачено п. 23 Порядку № 306. Тут сказано, що центр зайнятості контролює цільове використання коштів, перерахованих роботодавцеві для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Такий контроль здійснюється у вигляді перевірки, яка проводиться протягом 90 календарних днів після останньої виплати такої допомоги працівникам. У ході перевірки перевіряючі мають право отримувати від роботодавця необхідні пояснення, у тому числі — у письмовій формі.

Крім того, у п. 23 Порядку № 306 сказано, що центр зайнятості має право перевіряти:

  • відомості, подані роботодавцем для отримання коштів на допомогу;
  • дотримання роботодавцем порядку використання коштів, виділених для виплати допомоги.

Від цього й будемо відштовхуватися, визначаючи, які ж документи можуть цікавити перевіряючих. Адже в Порядку № 306 немає конкретного переліку документів, які мають право вимагати перевіряючі. Хоча справедливості заради зазначимо, що в п. 7.3 Інструкції, затвердженої наказом Мінпраці від 18.12.2000 р. № 339, зазначено, що при перевірці платники страхових внесків зобов’язані беззаперечно подавати уповноваженим особам територіального органу служби зайнятості документи, що стосуються фонду оплати праці та інших виплат, нарахування страхових внесків, а також платіжні документи, що підтверджують перерахування страхових внесків. Але зрозуміло, що на практиці роботодавців цікавить більш конкретний перелік документів, які потрібно підготувати для перевіряючих.

Важливий нюанс! На перевірки, здійснювані центрами зайнятості, не поширюється дія Закону від 05.04.2007 р. № 877-V (цей Закон — основний у сфері проведення перевірок, але в нашому випадку його норми не застосовуються!). Це прямо передбачено ч. 2 ст. 17 Закону від 02.03.2000 р. № 1533-III (далі — Закон № 1533).

Виходячи з вимог, які висуває Закон № 5067 і Порядок № 306 до отримання допомоги, а також із практики, що склалася, можна стверджувати, що перевіряючих, швидше за все, зацікавлять:

  • трудові договори, оформлені зі співробітниками, на яких була виділена сума допомоги. У даному випадку це не обов’язково повинен бути письмовий трудовий договір, це може бути й наказ про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлений під підпис (перелік випадків, коли обов’язковий саме письмовий трудовий договір, наведено в ст. 24 КЗпП);

  • повідомлення про прийняття на роботу співробітників, спрямовані органу ДПС відповідно до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413;

  • книга наказів із кадрів за період починаючи з дати надання підприємству допомоги по частковому безробіттю. Тут перевіряючих будуть цікавити дати звільнення співробітників. Так, вони перевірять, чи не виділялася допомога на вже звільнених співробітників. І чи дотримувалася одна з умов надання допомоги — гарантія зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога. Ідеться про заборону розірвання трудового договору з такими працівниками на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП (скорочення штатів), п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП (угода сторін) і ч. 3 ст. 38 КЗпП (звільнення працівника за його власним бажанням через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного або трудового договору). І якщо роботодавець отримав на працівників допомогу по частковому безробіттю, то він не має права звільняти таких працівників за переліченими підставами протягом 6 місяців із дня закінчення виплати допомоги (а якщо допомога виплачувалася менше 180 календарних днів — протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги). Якщо ж такий випадок звільнення в «заборонний» період все-таки стався, то роботодавець зобов’язаний буде повернути центру зайнятості всю суму допомоги, виплачену такому працівникові;

  • табелі обліку робочого часу. Тут перевіряючі будуть дивитися, наскільки відомості, що містяться в табелях, відповідають тому, що ви вказали в документах на отримання допомоги (наскільки саме був скорочений робочий час співробітників, чи відображали ви в табелях час простою та відпусток без збереження зарплати). Тому перед перевіркою вам варто ще раз звірити інформацію з тією, що була зазначена в документах, поданих до центру зайнятості, і за наявності помилок у табелях — виправити їх;

  • бухгалтерські документи, що підтверджують виплату зарплати та інших виплат працівникам;

  • платіжні документи, що підтверджують виплату допомоги працівникам. Нагадаємо, що згідно з вимогами п. 16 Порядку № 306 роботодавець зобов’язаний виплатити допомогу працівникам протягом 3 робочих днів після надходження на рахунок підприємства грошей від центру зайнятості за окремою платіжною відомістю (відомість на виплату коштів). Копія цієї відомості повинна бути подана центру зайнятості протягом 5 календарних днів після виплати працівникам допомоги. При перевірці у вас можуть зажадати оригінал цієї відомості.

Які заходи відповідальності загрожують роботодавцеві у випадку виявлення перевіряючими помилок?

За порушення роботодавцем порядку використання коштів, виділених на виплату допомоги по частковому безробіттю, до нього може бути застосований штраф у розмірі наданої суми, використаної з порушенням на підставі ст. 38 Закону № 1533. А сума незаконно отриманої допомоги по частковому безробіттю підлягає поверненню на підставі ч. 4 ст. 35 Закону № 1533.

Крім того, посадовим особам підприємства, винним у допущених порушеннях, загрожує адміністративний штраф на підставі ст. 1653 КУпАП у розмірі від 8 до 15 НМДГ (від 136 до 255 грн). При повторному подібному порушенні, допущеному протягом року, — у розмірі від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн).

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.

Придбати видання

 
Баланс

Просмотров: 1102 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи можна прийняти на тимчасову роботу студента ВНЗ?
Чи треба вказувати в трудовому договорі місце і час відпочинку?
Борги роботодавців із ЄСВ позбавляють працівників допомоги по безробіттю
Верховний Суд вказав на незаконність перевірок Держпраці на підставі інформації від ПФУ
Кабмін підготував програми підтримки громадян та бізнесу під час карантину
Звільнення за прогул: як правильно оформити
Електронні лікарняні запрацюють з 2021 року
Роботодавець вимагає від працівника результат ПЛР-тесту — чи це законно?
Табелюємо роботу під час відпустки для догляду за дитиною до 3-х років
Лікарняні у разі звільнення працівника
Працюєте і навчаєтесь на денній формі? Скільки вільного від роботи часу можете отримати?
Звільнення за прогули: як працівник може відстояти свої законні права
Карантин вихідного дня: хто може, а хто не може працювати?
Чи зараховується стаж роботи в іншій країні та як платити податки?
Чи можна звільнитися за власним бажанням без відпрацювання?
З 1 грудня підвищиться прожитковий мінімум: на що це вплине?
Поліцейські рейди під час карантину: на яких підставах поліція може прийти до підприємця
Надання відряджень та способи їх оплати
Трудові спори: огляд практики Верховного Суду
Дистанционный режим работы: три ошибки при оформлении
Внесення запису до трудової книжки ФОПом, який є першим роботодавцем
В Україні хочуть ввести три програми накопичувальних пенсій
5 нюансів проходження випробування
ВС висловився про повноваження інспекторів з праці під час здійснення перевірок
Дерегуляція трудових відносин
Уряд схвалив закон про накопичувальну пенсію для деяких категорій робітників
Дистанційна робота: як правильно оформити і чи повинен роботодавець компенсувати витрати на особисту техніку і інтернет?
Скасування суміщення за ініціативою працівника
Облік робочого часу водіїв
Коли батько дитини може отримати додаткові 10 днів соціальної відпустки?
Утвержден показатель средней зарплаты за сентябрь 2020
Карантин вихідного дня: куди подіти працівників?
Лікарняний та як його оформити
Як оформити «декретну» відпустку на батька
За образливу атмосферу на роботі керівників каратимуть штрафами
Чи може роботодавець вносити зміни у посадову інструкцію в односторонньому порядку?
5 нюансів трудових відносин між працівником та ФОП
Як робітникам отримати компенсацію під час самоізоляції?
Апґрейд перевірок ФСС: аналізуємо зміни
Оплата праці при дистанційній роботі: ключові моменти
Як укласти строковий договір на заміщення відсутнього працівника?
Маски-шоу знову в тренді. Яка небезпека для бізнесу?
Відпустка для догляду за дитиною: відповіді на запитання
Самоізоляція: як оформити та оплатити
Профкваліфікації будуть присвоюватися по-новому
Дерегуляція чи демонтаж трудових прав?
5 речей, які треба знати про трудові книжки
При створенні робочих місць роботодавцям компенсують частину витрат на сплату ЄСВ
Мінекономіки пропонує по-новому вирішувати трудові спори
Мінекономіки пропонує дерегуляцію трудових відносин
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Если Вам придется выбирать между интересной работой и прибыльной, то Вы…
Выберу интересную
Выберу прибыльную
Найду интерес в прибыли
А можно вообще не работать?

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.