Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Все события
Реклама
Секс із дозволу профспілок
Новости / Мониторинг законодательства
21.01.2020
Секс із дозволу профспілок
 

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розповів, чому зменшення соціальних гарантій здатне істотно покращити ринок праці та зупинити масовий відплив кадрів із країни.

Істотні передумови

Представляючи громаді новий урядовий витвір, присутніх намагалися вразити історіями зі свого життя. Адже, на думку міністра Тимофія Милованова, так матеріал розуміється краще.

Як з’ясувалося, високопосадовець недавно потребував серйозного оперативного втручання, яке він довірив робити вітчизняним лікарям. Звичайно, це відбувалось у приватному медичному закладі, тож усе пройшло добре. Водночас, за статистикою, якщо хворий вижив на операційному столі, то найскладнішими для нього будуть перші 24 год. Адже саме протягом першої доби відбувається зміна персоналу, через що підвищується ризик медичної помилки.

«Моя медсестра, яка доглядала за мною після операції, робила це протягом доби. Водночас відповідно до українського законодавства вона вчиняє злочин, адже працює в тих умовах, які законодавство забороняє. Тож якби я помер, а мої родичі вирішили захистити пам’ять про мене в суді, то медичний персонал був би абсолютно незахищеним», — зазначив Т. Милованов.

Саме це й стало передумовою для прийняття Кабінетом Міністрів рішення щодо системних змін у трудовому законодавстві. Першим із таких кроків є проект закону «Про працю» (№ 2708). Так, на думку урядовців, трудові відносини на ринку праці істотно змінилися, тож українцям варто запровадити такі правила гри, які б дозволили їм бути мобільнішими у власних рішеннях і заробляти більше.

Хоч якісь гарантії

«Що міг собі дозволити працівник у 1971 році, коли було прийнято Кодекс законів про працю? Певно, що небагато, адже його життя та просування кар’єрними сходами були чітко обумовлені державною політикою. Водночас наразі багато змінилось і навіть з’явилися нові форми зайнятості», — зазначив Т. Милованов.

Агітуючи громадян підтримати урядовий проект, міністр неодноразово звертався до чисел. Відповідно до статистики лише 12,8 млн з 28,5 млн українців працездатного віку трудяться легально, тобто мають хоч якісь гарантії. Абсолютна більшість перебуває в тіні, тож єдине, що може особа, — це звільнитися, та й то не завжди. Адже, працюючи в «сірій» зоні, громадянин не має жодних гарантій того, що йому виплатять заробітну плату чи не будуть шантажувати.

Та й роботодавець, відверто кажучи, має обмаль можливостей оперативно реагувати на виклики. Тож першою законодавчою новелою стає право на швидке звільнення. Зокрема, передбачається, що трудові відносини можуть бути припинені з ініціативи як роботодавця, так і працівника. І якщо вже директору так кортить позбутися людини, він може звільнити її хоч наступного дня, не питаючи згоди, але сплативши відповідну компенсацію за недотримання строків повідомлення. Усе залежить від часу, який особа пропрацювала на підприємстві.

Спрощуючи процес звільнення, чиновники стверджують, що намагаються дати додаткові гарантії працівникам. Мовляв, набагато краще отримати гідну компенсацію та піти з роботи, замість того щоб ненавидіти одне одного та терпіти ще деякий час. Крім того, додаткового захисту набуває і роботодавець, адже якщо він бачить, що людина шкодить його бізнесу, краде інформацію, то таку особу необхідно звільняти негайно, не чекаючи, доки це дозволить зробити законодавство.

І всі стануть щасливими

Так, суттєво змінюються можливості для внормування умов контракту, за яким особа працюватиме. Мовляв, обмеження, установлені в КЗпП, є такими ж архаїчними, як і заборона будь-якого сексу, крім як у шлюбі.

«Звичайно, ми можемо на законодавчому рівні заборонити секс, заборонити будь-які його форми, крім як у шлюбі, проте від цього ніхто не стане щасливішим. Так уже було в нашій історії, і, крім політичних лозунгів, нічого фактично не врегульовувалося. Так само і з роботою. Тож не варто обожнювати профспілки та давати їм можливість монопольно вирішувати, де, хто та за яких умов реалізує власні потреби. Особа повинна вільно обирати, не лише з ким їй працювати, але й на яких умовах», — зазначив міністр.

Тепер буде важливо мати трудовий договір. Адже, якщо немає колективного чи галузевого договору, людина, по суті, є незахищеною. «Він має бути тепер у письмовій формі. Письмова форма не означає паперову. Це може бути емейл або ж електронне повідомлення. Проте ті умови, які пообіцяв роботодавець і на які погодився працівник, мають бути десь зафіксовані. Не може бути так, щоб на інтерв’ю пообіцяли одні умови, а потім — інші. Ми вимагаємо, щоб це було прописано», — наголосив Т. Милованов.

У проекті також визначено, які позиції мають бути в трудовій угоді: умови оплати праці, умови праці, права та обов’язки працівника, стиль і тип роботи.

Також він наголосив, що при звільненні теж має бути підписана угода. «Якщо одна сторона не погоджується підписати угоду, то інша має чітко прописати причини, через які припиняються трудові відносини», — повідомив міністр.

Щастя виміряють, мозок продадуть

Розроблений Урядом проект містить багато новел, які здебільшого стосуються дерегуляції. Трудові книжки хоч і не скасовуються, проте вже не обов’язкові. Такими заходами планують берегти довкілля та звільнити місце від паперових носіїв. Крім того, особі дозволяється одночасно працювати в кількох місцях та мати про це записи у власній трудовій історії. А роботодавцям дозволять обирати різні форми зайнятості та не залежати від необхідності створення рівних для всіх умов.

У всьому світі рівень щастя вже вимірюють, водночас Україна за цим показником, як і за багатьма іншими, стабільно займає останні місця. Чиновники налаштовані створити умови, в яких головним засобом виробництва стає мозок, адже все інше тьмяніє в порівнянні з ним.

Захоплені американською мрією реформатори пропонують громадянам спробувати жити за новими сценаріями та грати в цікаві рольові ігри. Так, працювати нам пропонують мобільніше, частіше змінювати роботодавців та місце проживання, а також — постійно розвиватись.

А ще слід поступово звикати до того, що в державних менеджерів повинні бути ринкові зарплати. Мовляв, вартість їхнього підпису надзвичайно висока, а рішення, які вони приймають, такі важливі, що їм самим інколи страшно. Тож варто не заважати заробляти ні собі, ні людям. І хай над кожним з нас засяє щаслива зірка, яка, наче Мойсей, виведе українців з полону бідності.

Марина Ліберман

Закон і Бізнес

Просмотров: 1865 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
В яких випадках передбачено відсторонення працівника від роботи
Особливості нарахування декретних
Профспілка проти законопроекту «Про працю» за авторством Мінекономіки
Звільнення без законної підстави
Внесення змін до трудової книжки педагога
Чи можна піти у відпустку не за графіком?
1 вересня підвищать мінімальну зарплату
Із 1 липня збільшився прожитковий мінімум
Підприємство не працює: як нарахувати відпускні?
Чи можна в примусовому порядку перевести працівників на віддалену роботу?
Щодо збереження стажу для виплати надбавки за вислугу років працівникам залізничного транспорту
Грядут санитарные проверки: за что штрафуют бизнес и потребителей?
На підприємстві працює лише директор: як здійснити звільнення?
Сумісник із 8-годинним робочим днем — чи можливо?
Як поділити щорічну основну відпустку?
«98 статей про працю» 2.0
Кого із плановими перевірками відвідає Фонд соцстраху?
Невикористана відпустка: виплата грошової компенсації
Оплата праці здійснюється в першочерговому порядку
За час «карантинної» неоплачуваної відпустки лікарняні не виплачують
Відпустка 28 днів і 7 трудових договорів: проект Закону про працю
Трудові книжки переводять в цифру: про що турбуються ейчари
Переведення з існуючого графіку роботи на графік «доба через три»
Алгоритм надання відпустки працівникові
Працівники 60+: особливості роботи під час карантину
Автоматичне призначення пенсій: новий сервіс від ПФУ
Мінекономіки доопрацювало законопроект «Про працю»
Чи є обов’язковим ведення табеля обліку робочого часу?
Гарантії для працівників при скороченні чисельності або штату
Гнучкий режим на час карантину: рекомендація від Уряду
Декрет для чоловіків: деталі законопроекту
Штрафи за порушення законодавства про працю: оприлюднено проект форми постанови
Мінсоцполітики за накопичувальну пенсійну систему
Подтверждение трудового стажа с трудовой книжкой и без нее
Що вважається прогулом, та як звільнити працівника?
Держстат оновлює усю статзвітність з праці
Відновлення перевірок Держпраці: що варто врахувати бізнесу
Лікарняний у період простою
Трудові права сезонних працівників
Попередній роботодавець не вніс зміну прізвища до трудової книжки: як бути?
Держпраці повертається до перевірок незадекларованої праці
Коли працівник має право піти у відпустку?
Відповідальність роботодавця за затримку виплати заробітної плати
Працівники в «карантинній» відпустці матимуть право на допомогу по частковому безробіттю
На скільки хочуть збільшити пенсії та зарплати українців: розбір програми Кабміну
Персональна електронна облікова картка: які зміни на неї чекають?
Самоізоляція від COVID-19: як має бути заповнено лікарняний листок?
Із 1 липня зростає прожитковий мінімум: які виплати зміняться?
Електронна трудова книжка: плюси і мінуси
Розвиток ринку праці: плани Уряду
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какова на Ваш взгляд основная причина увольнения по собственному желанию?
Недовольство заработной платой
Недовольство условиями труда
Неуважительное отношение со стороны руководства
Неоправдавшиеся надежды
Неустойчивость служебного положения
Невозможность сделать карьеру

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.