Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Декабрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Все события
Реклама
Нюанси відображення в штатному розписі працівника
Новости / Мониторинг законодательства
11.11.2019
Нюанси відображення в штатному розписі працівника
 

Як в штатному розписі зазначити працівника, який працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого дня — як одну чи 0,5 штатної одиниці?

У ст. 64 Господарського кодексу сказано, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Але спеціального нормативного акта, який визначав би порядок складання штатного розпису, немає, як і його затвердженої форми (крім бюджетних установ та організацій). Тому всі статті та консультації на цю тему — це впорядковані практичні напрацювання, які дійшли до наших днів з колишньої командно-адміністративної системи управління далеких 90-х (коли багато чого робилося за аналогією з часами СРСР), які враховують і доповнюються вимогами сьогодення. Тобто існує лише усталена практика щодо складання штатного розпису.

Водночас слід зазначити: хоча підприємство і має право самостійно встановлювати кількість працівників, воно для цього може послуговуватися спеціальними методиками. Наприклад, наказом Мінпраці України від 04.09.2000 р. № 222 затверджено Методику розрахунку чисельності окремих категорій працівників на основі норм з праці; наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.09.2003 р. № 269 — Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку та ін. Наприклад, за чисельності працюючих — 15 осіб і наявності трьох структурних підрозділів потрібно 1,5 бухгалтера.

Тобто залежно від того, яку і скільки роботи потрібно виконувати, підприємству знадобиться 1, 2, 3 тощо працівників або 0,25, 0,5 тощо.

Відповідно, у штатному розписі ми зазначаємо найменування посад і кількість працівників на них (кількість штатних одиниць) із розрахунку повного робочого часу.

Якщо підприємство невеличке, роботи небагато, то очевидно, що непотрібно, аби на всіх посадах обов’язково по 8 год працювала та чи інша кількість працівників, можливо, на якусь посаду потрібно, наприклад 0,5 працівника. Це означає, що за 20 год на тиждень (4 год х 5 днів, 2 дні х 8 год + 1 день х 4 год та інші комбінації) ця людина виконуватиме необхідний обсяг роботи. У такому разі в штатному розписі буде зафіксовано, скажімо: «Інспектор з кадрів — 0,5 шт. од.».

Але може бути, що підприємству потрібен один працівник на повний робочий день, але його годі знайти, хтось погоджується працювати лише «на 0,5 ставки» (правильно — неповний робочий час). Тоді у штатному розписі буде зазначено, наприклад: «Інспектор з кадрів — 1 шт. од.». Цю посаду обійматиме 1 працівник, який працюватиме 20 год на тиждень (4 год х 5 днів, 2 дні х 8 год + 1 день х 4 год та інші комбінації). Або цю посаду (1 шт. од.) обійматимуть 2 працівники, які працюватимуть по 20 год на тиждень (4 год х 5 днів, 2 дні х 8 год + 1 день х 4 год та інші комбінації), що сумарно становить 40 год.

А щоб було видно, як заповнені штатні посади, ведуть штатно-посадову книгу. На відміну від штатного розпису, в ній фіксують не кількість штатних одиниць, а які саме посади, як і хто обіймає тощо. Її форми також нормативно не затверджено, але це саме той документ, де можна написати: «Інспектор з кадрів — 1 шт. од.: 0,75 посади обіймає Сидоренко, 0,25 — Петренко». У штатному розписі такого не зробиш.

Графу «кількість штатних одиниць» у штатному розписі заповнюємо з розрахунку, скільки людей потрібно, щоб виконувати встановлені обсяги роботи за норму робочого часу. Якщо у вас передбачено 1 штатна одиниця (тобто вам потрібен «цілий» працівник), але її тимчасово обіймає працівник на умовах неповного робочого часу, то в штатному розписі слід зазначати «1 шт. од.», а в штатно-посадовій книзі (чи в робочому варіанті штатного розпису) зазначаємо, що її обіймає на умовах неповного робочого часу «половина землекопа».

Все про бухгалтерський облік

Просмотров: 1091 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Основні законодавчі норми укладення трудових договорів
Процедура винесення штрафів за порушення трудового законодавства
У декрет із запізненням: нюанси оплати лікарняного
Прожитковий мінімум не зміниться із 1 січня
Графік відпусток: складаємо вже зараз
Чи оплатять працівнику лікарняний, виданий в іншій країні
Вивільнення та зміни істотних умов праці працівників
Президент підписав Держбюджет на 2020 рік
Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності демобілізованому працівнику
Щорічна відпустка авансом
Трудове законодавство: новий порядок здійснення інспекційних відвідувань, відповідальність за порушення
Кто в 2020 году сможет выйти на пенсию по возрасту
Застосування законодавства з питань держслужби та служби в ОМС
Особливості оплати праці при виконанні робіт різної кваліфікації
Чи може суд визнати трудовий договір фіктивним?
Чи зараховується період строкової служби до страхового стажу для оплати лікарняного?
Право на пільгову пенсію у разі зміни назви професії
Повідомили ДПС про прийняття на роботу у день прийому працівника: які наслідки?
Незабаром зможемо укладати електронні трудові договори: прийнято Закон
Кабмин перепишет механизм выдачи соцпомощи
За яких умов можна встановити колективну матвідповідальність
Які зміни пропонується внести в трудове законодавство
З нового року українців можуть перевести на електронні лікарняні
Врахування премій при обчисленні відпускних
Який мінімальний та максимальний розмір лікарняних і декретних буде у 2020 році
Відпустку за свій рахунок можуть збільшити до 30 днів
Увага! Порядок перевірок з праці знову зазнає змін
Яких посад і професій стосуються нові позиції у «шкідливих» списках
Як зміняться оклади держслужбовців у 2020 році
Чи потрібно перераховувати середню зарплату після лікарняного?
Перевірки працевлаштування осіб з інвалідністю: що треба знати роботодавцю
Звільнення за ініціативою роботодавця: у запитаннях та відповідях
Протягом доби у відрядженні на території України та за кордоном: який розмір добових?
Виплата декретних, якщо частину декретної відпустки жінка працювала
Обчислюємо страховий стаж для оплати лікарняного правильно
Працівник хоче поділити щорічну відпустку: чи може роботодавець відмовити?
З ким можна укладати договір про стажування замість трудового?
Питання законності звільнення при скороченні, якщо раніше була отримана виробнича травма
Що робити, коли отримали фіктивний лікарняний лист
Працівника призвали на військову службу: топ-5 запитань
Скасування трудових книжок: Кабмін направив законопроект до Ради
Відпустка з подальшим звільненням: як оформити?
Допустили до роботи працівника без трудового договору: які штрафи?
Види додаткових відпусток, за якими при звільненні виплачується компенсація
Работник не при делах: накажут ли трудящихся за неоформленную занятость
Підтвердження декретної відпустки
У які строки виплачувати зарплату, щоб при перевірках не покарали?
Кодифікування законодавства про працю: парад проектів
Додаткова соціальна відпустка на дітей для працівниці-сумісниці
Реорганізація підприємства не є підставою для звільнення працівника
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы считаете, какие основные ошибки совершают люди, ищущие работу?
Отсутствие плана по поиску работы
Поиск работы только с помощью газетных объявлений
Поиск работы исключительно с помощью знакомых
Поиск работы исключительно через Интернет
Резюме плохо подготовлено: «пробелы» в биографии
Резюме не соответствует требованиям вакансии
Отсутствие навыков самопрезентации

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.