Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Декабрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Все события
Реклама
Працевлаштування осіб на тимчасові роботи за направленням центру зайнятості
Новости / Мониторинг законодательства
27.09.2019
Працевлаштування осіб на тимчасові роботи за направленням центру зайнятості
 

Працівника прийнято на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості. Чи повідомляти Державну фіскальну службу? Чи заносити запис до трудової книжки? Чи нараховується грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки?

Правила направлення зареєстрованих у центрі зайнятості безробітних або осіб, які шукають роботу, передбачені постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру» від 20 березня 2013 р. № 175 (далі — Порядок № 175). Згідно з п. 9 цього документа організація та проведення громадських робіт здійснюються на підставі договору про організацію громадських робіт і фінансування їх організації, який укладається між територіальним органом центру зайнятості та роботодавцем відповідно до рішення місцевого органу влади.

Для того щоб правильно оформити таких осіб, оплатити їх працю і здійснити щодо їх доходу всі необхідні нарахування та утримання, потрібно розібратися в природі правовідносин підприємства з такими особами. Тут керуватимемося п. 5 Порядку № 175, згідно з яким з особами, що беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають у письмовій формі строковий трудовий договір на строк, який сумарно протягом року не може перевищувати 180 к. дн. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю. На осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Факт прийняття таких працівників роботодавець оформляє наказом (розпорядженням). На підставі наказу працівнику вносять запис у трудову книжку. Нагадаємо, що згідно з п. 1.1 наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» від 29.07.1993 р. № 58, трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації всіх форм власності або у фізичної особи понад 5 днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, що вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Про те, що запис у трудовій книжці тимчасових працівників, направлених для виконання громадських робіт центром зайнятості, виконувати потрібно, Мінсоцполітики підтвердило в листі від 05.06.2013 р. № 6058/0/14-13/026.

Вимога про подання повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — Повідомлення) поширюється на всі випадки оформлення трудових відносин (ч. 3 ст. 24 КЗпП). Для тимчасових працівників винятків не зроблено, тому до фактичного допуску таких осіб до роботи на них потрібно подати повідомлення до органу фіскальної служби.

При оплаті праці таких осіб потрібно враховувати встановлені чинним законодавством вимоги. Якщо направлена центром зайнятості особа працює лише частину місяця та/або неповний робочий день (тиждень), вимогу про оплату праці не нижче мінімального розміру потрібно виконувати пропорційно відпрацьованому часу.

І ще один момент. Якщо так станеться, що під час роботи тимчасовий працівник захворіє, то чи потрібно оплачувати наданий ним листок непрацездатності? Так, потрібно, адже хвороба настала під час перебування особи у трудових відносинах.

Останнім днем роботи таких осіб потрібно оформити їх звільнення. Підстава — п. 2 ст. 36 КЗпП (закінчення строку дії трудового договору). Пам’ятайте, що згідно зі ст. 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх належних йому сум здійснюється в день звільнення. Крім того, не забутьте нарахувати такому працівнику компенсацію за невикористану відпустку ч. 9 ст. 6 Закону України «Про відпустки».

Вас може зацікавити

Посібник «Прийняття та звільнення: законодавство та практика»

Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні.
Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде.
Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!

Придбати видання

 

Інна Кривенко

Управління Держпрці

Просмотров: 923 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи можна вимагати відомості про сімейні стосунки працівників?
Електронна трудова книжка вже стала реальністю
Трудовий договір можна буде укладати в електронній формі
Прийнято Держбюджет на 2020 рік: нові соцстандарти
Відпустки за минулі роки: особливості надання
Перелік доходів, за затримку виплати яких проводиться компенсація
Депутати пропонують збільшити розмір мінімальної зарплати
Трудовий договір у двох примірниках і робота 25 грудня: нові проекти ТК
Кого не можна залучати до роботи у нічний час
Дуальна форма вищої освіти: проект прийнято за основу
Пенсию по возрасту будут назначать автоматически
Ничего личного: работодателям запретят спрашивать на собеседовании о семье и планах
Підприємство не виплатило добові перед відрядженням: яким буде штраф?
Правила перебування на лікарняному по догляду за хворими членами сім’ї
Доплату до мінімальної зарплати можуть скасувати
Працівники можуть поскаржитися в на роботодавця через мобільний додаток
Порядок та умови застосування праці іноземців в Україні
Запис на мобільний не є доказом трудових відносин
Уряд планує відмовитись від груп інвалідності
Нюанси відображення в штатному розписі працівника
Працівника можна притягнути до відповідальності за відмову проходити медогляд
Чим відрізняється трудовий стаж від страхового та інші питання про стаж
Згоду на обробку персональних даних хочуть скасувати
Процедура застосування дисциплінарної відповідальності
Коли затримку заробітної плати потрібно компенсувати
Прибиральник за договором ЦПХ: позиція Держпраці та суду
Виконання нормативу зі створення створення робочих місць для осіб з інвалідністю
Як виплачуються декретні, якщо жінка продовжує працювати?
Право працівника на відпочинок: судова практика
Штрафи Держпраці за використання праці кур’єрів
ПФУ запустив електронний кабінет роботодавця
Отмена трудовых книжек: как украинцы смогут доказать свой рабочий стаж
Особливості заповнення звіту за ф. № 1-ПА
Підприємець хоче взяти на роботу директора: чи може він це зробити?
Нові штрафи для роботодавців: якими вони будуть?
Як працівнику ефективно попрощатися з недобросовісним роботодавцем
Нюанси звільнення директора Товариства
Показання працівника під тиском Держпраці спростовані в суді: які наслідки?
Звільнення працівника за прогул
Як Верховна Рада планує реформувати трудове законодавство
Визначені форми відомостей з Електронного реєстру листків непрацездатності
З жовтня запрацював новий мінімум трудового стажу для пенсій
Працівники, які усиновили дитину, мають право на одноразову оплачувану відпустку
Молодь та колишніх учасників бойових дій пропонується звільнити від ПДФО
Що дозволено інспекторам праці в разі перевірки роботодавця
Як не відпрацьовувати два тижні та звільнитись у бажаний день?
Алгоритм розрахунку лікарняних та штрафи за надмірне нарахування
Підсумований облік робочого часу: яка має бути перерва між змінами
Трудовые книжки отменят, а о стаже будут отчитываться по-новому
Особливості зарахування у стаж декретної відпустки
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Готовы ли Вы (или ваша компания) воспользоваться услугами дистанционного обучения?
Конечно. Это удобный и эффективный способ
Скорее да. Это новый и интересный способ
Скорее нет. Пока неизвестно, насколько это эффективно
Однозначно нет. Хорошее обучение не может быть дистанционным

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.