Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Все события
Реклама
Як внести до трудової книжки працівника запис про навчання?
Новости / Мониторинг законодательства
26.09.2019
Як внести до трудової книжки працівника запис про навчання?
 

Відповідно до частини 1 статті 48 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) основним документом, який підтверджує трудову діяльність працівника, є його трудова книжка.

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (ч. 2 ст. 24 КЗпП).

Працівникам, які вперше стають на роботу, трудові книжки оформляються підприємством (ч. 3 ст. 48 КЗпП).

Оформлення трудових книжок здійснюється у відповідності до вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів (п. 1.1. Інструкції № 58). На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Згідно з наказом Міністерства соціальної політики від 08.11.2013 р. № 748/2354/5 Інструкцію № 58 доповнено новим положенням, згідно з яким трудові книжки ведуться на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності.

Запис у трудову книжку про стажування студентів, учнів вноситься підприємством, установою, організацією, де вони проходили стажування, із зазначенням посади, періоду та місця проходження (структурний підрозділ) стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста на підставі наказу про проходження стажування (п. 2.17 Інструкції № 58).

Відповідно до пункту 2.16 Інструкції № 58 для студентів, учнів які мають трудові книжки, навчальний заклад вносить записи про час навчання на денних відділеннях вищих навчальних закладів на підставі наказів про зарахування на навчання та про відрахування з числа студентів, учнів.

Період роботи зазначених студентів, учнів у студентських таборах, при проходженні виробничої практики і при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики і при проходженні стажування підтверджується відповідною довідкою із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади та часу роботи. На підставі цих довідок навчальні заклади забезпечують занесення до трудових книжок студентів, учнів відомостей про роботу та стажування.

Відповідно до пунктів 2.18, 2.19 Інструкції № 58 для студентів, які раніше не працювали та у зв’язку з цим не мали трудових книжок, відомості про час навчання, включаючи час роботи в студентських таборах, на виробничій практиці та при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики на підставі довідок вносяться підприємством, де надалі вони будуть працювати.

Записи про час навчання вносяться до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на даному підприємстві.

Отже, вирішення питання щодо внесення запису до трудової книжки про час навчання на денних відділеннях вищих навчальних закладів залежить від факту наявності або відсутності трудової книжки у студента до вступу у навчальний заклад: при наявності трудової книжки у студента відповідний запис вносить навчальний заклад, а при її відсутності — підприємство (установа, організація).

Відповідно до пункту 2.6 Інструкції № 58, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.

Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 

Ірина Біланинець

Управління Держпрці

Просмотров: 3045 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Мова трудової книжки
Коли за сумісництво і суміщення карають
На які роботи можна прийняти осіб з інвалідністю?
Підвищення мінімальної зарплати: позиція профспілок
Коригування середнього заробітку для відпускних скасують
Відпустка за власний рахунок у період карантину
Вихідна допомога при звільненні. Що потрібно знати?
Утримання із заробітної плати
ФCC гарантує оплату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби
Президент ініціює підвищення мінімальної зарплати з вересня
Оплата праці у разі переведення працівників на неповний робочий час
Право на допомогу по вагітності та пологах, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом
Чи оплатять лікарняний, виданий в період простою на підприємстві?
Перенесення робочих днів у 2021 році: деталі рішення Мінекономіки
Чи можуть суди встановлювати факт наявності трудового стажу?
Ким може бути використана відпустка по догляду за дитиною?
До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись
Коли є загроза визнання ЦПД з фізособою прихованими трудовими відносинами
Лікарняний по догляду за хворим членом сім’ї
Гарантії виплати зарплати у разі укладення контракту на проходження військової служби
Дитині працівниці виповнюється 15 років у поточному році: що з додатковою відпусткою?
КЗпП хочуть переписати заради збільшення кількості святкових днів
Приймаємо комірника зі строком випробування
В останній робочий день працівник відкрив лікарняний: як його оплачувати?
Начебто й не працював: відпускна компенсація і «карантинна» відпустка
Зарахування строку участі в АТО до пільгового стажу роботи
Права працівника на соціальну відпустку на дітей
Чи є якісь особливі умови прийняття на роботу вагітної жінки?
ООН: законопроект про працю не відповідає міжнародному праву у галузі прав людини
Коли роботодавець відшкодує моральну шкоду за порушення умов праці?
Допомогу по частковому безробіттю пропонується завершити
ПФУ закінчив тестування сервісу «Е-лікарняні»
Перевірки Держпраці: форми актів та приписів планують оновити
Випробувальний термін: особливості встановлення
Права вагітної працівниці, яка перебуває у декретній відпустці
Приймаємо на роботу сезонних і тимчасових працівників
Нюанси надання днів відпочинку донору
Яку максимальну тривалість відпустки працівник має право отримати за відпрацьований час?
Як розрахувати вихідну допомогу при скороченні?
Допомога на дітей одиноким матерям
«Комп’ютерна» відпустка
Мінекономіки пояснило одну із умов отримання допомоги по частковому безробіттю
Працевлаштування осіб з інвалідністю: відповіді на запитання
Бізнес виступає різко проти збільшення мінімальної зарплати
Трудові перевірки від Держпраці: що змінилось з 23 липня?
Рекомендації Кабміну щодо зміни робочих графіків під час карантину
Тривалість робочого часу працівників
Роботодавці подаватимуть новий звіт про борги із зарплати
Діє форма постанови щодо трудових штрафів
Перенесення, продовження та відкликання з відпустки
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Считаете ли Вы, что взятые работником потребительские кредиты стимулируют его на долгосрочные отношения с компанией?
Да, стимулируют
Нет, не стимулируют — просто взятый кредит «привязывает» сотрудника к компании на время выплаты долга
Нет, не стимулируют — если человеку предложат лучшую работу, он все равно уйдет
Другое

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.