Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Все события
Реклама
Чи має право головбух-«бюджетник» працювати за сумісництвом?
Новости / Мониторинг законодательства
12.09.2019
Чи має право головбух-«бюджетник» працювати за сумісництвом?
 

Мінсоцполітики у листі від 27.02.2019 р. № 199/0/204-19 розглянуло питання щодо роботи за сумісництвом головного бухгалтера бюджетної установи і його заступника.

Відповідно до частини 2 статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до цієї норми КЗпП робота може здійснюватися на умовах сумісництва.

Для бюджетних установ робота за сумісництвом урегульована постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (далі — Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 (далі — Положення № 43).

Так, відповідно до пункту 1 Положення № 43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (пункт 2 Постанови № 245).

Разом з тим, в окремих випадках, визначених законодавством (Закон України «Про запобігання корупції», Постанова № 245), виконувати роботу на умовах сумісництва забороняється.

Крім того, у пункті 4 Положення № 43 зазначено, що керівники бюджетних установ, їх заступники, керівники структурних підрозділів установ та їх заступники не можуть працювати за сумісництвом. Винятком є зайняття такими працівниками науковою, викладацькою, творчою діяльністю або медичною практикою.

Слід зазначити, що найменування професій працівників визначаються відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — Класифікатор професій), затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

У Класифікаторі професій міститься назва посади «Головний бухгалтер» з кодом 1231, яка належить до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».

Згідно з приміткою 1 Додатка В Класифікатора професій похідні слова до посад (професій) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання із збереженням коду новоутвореної професії.

Таким чином, відповідно до положень Класифікатора професій базова назва посади «Головний бухгалтер» може бути виписана як «Заступник головного бухгалтера» з кодом 1231, яка також буде відноситися до професійного угруповання «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».

Враховуючи зазначене, головний бухгалтер або заступник головного бухгалтера бюджетної установи працювати за сумісництвом (у тій самій або в будь-якій іншій установі) не має права.

Вас може зацікавити

Посібник «Прийняття та звільнення: законодавство та практика»

Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні.
Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде.
Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!

Придбати видання

 
HR-Лига

Просмотров: 428 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Можно ли наказать работника за письмо, отправленное вне корпоративной сети?
Як скасувати подане до ДПС повідомлення про прийняття на роботу?
Чи може роботодавець запитувати жінку про її вагітність при прийомі на роботу?
Пугающая цифровизация: есть ли жизнь без трудовых книжек
Працівник уклав контракт про проходження військової служби: чи можна його звільнити?
Підстави надання працівникам додаткових відпусток за особливий характер праці
Наказ про введення нової штатної одиниці
Помощь при рождении ребенка планируют предоставлять не всем
Чи потрібно укладати трудовий договір з директором-засновником підприємства
Що потрібно знати працівнику при отриманні листка непрацездатності
Військовий збір хочуть скасувати
Чим повинен підтверджуватись спеціальний трудовий стаж?
Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах
Про стажування майбутнього працівника та випробувальний термін
Заява Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу
Визначення кількості календарних днів у розрахунковому періоді
Пропонується звільнити від оподаткування зарплату студентів та молодих спеціалістів
Отмена трудовых книжек: названы риски для работников
У Трудовому кодексі пункт щодо звільнення жінок у декреті буде знято
Порядок звільнення працівників у зв’язку із скороченням штату
Зарахування часу проходження військової служби до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки
Де та як реєструється колдоговір?
Трудовые книжки могут отменить уже до конца 2019 года
Основные правила увольнения директора
Відбуття або повернення з відрядження у вихідний день: оформлення та оплата
Роботодавець може через суд стягнути зі звільненого працівника «зайві» відпускні
У трудовій книжці недозаповнено титульний аркуш: як діяти роботодавцеві?
Украинцам готовят новый Трудовой кодекс: увольнять будут без пособия и отпуска
Після «декрету» — у відпустку
Гоструда: чтобы инспекции не запрещали в судах, нужно принять новый Трудовой кодекс
Трудові відносини у фермерському господарстві
Несвоєчасно поновили працівника на роботі: які наслідки?
Обмеження спільної роботи близьких осіб
Не довести до суду: як правильно звільняти працівників
Відпустка з подальшим звільненням: оформляємо правильно
Помилки в сумі зарплати
Позбавлення премії внаслідок дисциплінарного стягнення: судова практика
Що буде перевіряти Фонд соцстраху
Рада дала добро на зниження трудових штрафів для бізнесу
Чи можна звільнити працівника під час відпустки?
Хто обирає зарплатний банк — працівник чи роботодавець?
Чи має право інспектор із праці запитувати копії документів?
Невчасно повідомили працівника про зменшення зарплати: які наслідки?
Обійми для працівників
Помилка під час нарахування відпускних: що робити?
Роботодавцям заборонять цікавитись сімейним станом найманого працівника
Матеріальна відповідальність в трудових відносинах
Робота у вихідний день: оплачуємо правильно
Як розрахувати дні компенсації при звільненні
Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС мають право на зниження пенсійного віку
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы считаете, какие основные ошибки совершают люди, ищущие работу?
Отсутствие плана по поиску работы
Поиск работы только с помощью газетных объявлений
Поиск работы исключительно с помощью знакомых
Поиск работы исключительно через Интернет
Резюме плохо подготовлено: «пробелы» в биографии
Резюме не соответствует требованиям вакансии
Отсутствие навыков самопрезентации

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.