Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Все события
Реклама
Як зробити запис про період навчання в трудову книжку працівника?
Новости / Мониторинг законодательства
11.09.2019
Як зробити запис про період навчання в трудову книжку працівника?
 

Працівникам, які вперше стають на роботу, трудові книжки оформляються підприємством (ч. 3 ст. 48 КЗпП України).

Оформлення трудових книжок здійснюється у відповідності до вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів (п. 1.1. Інструкції № 58). На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Згідно з наказом Міністерства соціальної політики від 08.11.2013 № 748/2354/5 Інструкцію № 58 доповнено новим положенням, згідно з яким трудові книжки ведуться на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності.

Запис у трудову книжку про стажування студентів, учнів вноситься підприємством, установою, організацією, де вони проходили стажування, із зазначенням посади, періоду та місця проходження (структурний підрозділ) стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста на підставі наказу про проходження стажування (п. 2.17 Інструкції № 58).

Відповідно до пункту 2.16 Інструкції № 58 для студентів, учнів які мають трудові книжки, навчальний заклад вносить записи про час навчання на денних відділеннях вищих навчальних закладів на підставі наказів про зарахування на навчання та про відрахування з числа студентів, учнів.

Період роботи зазначених студентів, учнів у студентських таборах, при проходженні виробничої практики і при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики і при проходженні стажування підтверджується відповідною довідкою із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади та часу роботи. На підставі цих довідок навчальні заклади забезпечують занесення до трудових книжок студентів, учнів відомостей про роботу та стажування.

Відповідно до пунктів 2.18, 2.19 Інструкції № 58 для студентів, які раніше не працювали та у зв’язку з цим не мали трудових книжок, відомості про час навчання, включаючи час роботи в студентських таборах, на виробничій практиці та при виконанні науково-дослідної госпдоговірної тематики на підставі довідок вносяться підприємством, де надалі вони будуть працювати.

Записи про час навчання вносяться до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на даному підприємстві.

Отже, вирішення питання щодо внесення запису до трудової книжки про час навчання на денних відділеннях вищих навчальних закладів залежить від факту наявності або відсутності трудової книжки у студента до вступу у навчальний заклад: при наявності трудової книжки у студента відповідний запис вносить навчальний заклад, а при її відсутності — підприємство (установа, організація).

Відповідно до пункту 2.6 Інструкції № 58, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.

Вас може зацікавити

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Придбати видання

 
Управління Держпраці

Просмотров: 614 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Декретниця виходить на роботу: про що слід пам’ятати роботодавцю
Нюанс надання щорічної основної відпустки
Новий порядок проведення перевірок Держпраці оскаржують у суді
«Трудовые книжки должны уйти в историю»: в Кабмине раскрыли планы
Чи повинен ФОП мати штатний розпис?
Запис у трудовій книжці у разі смерті працівника
Як зміняться штрафи Держпраці в 2020 році
Госбюджет-2020: какие пособия увеличатся
Основні види порушень, виявлені ФСС під час перевірок лікарняних
Додаткова відпустка на дітей
Як обчислити норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю?
Трудові перевірки по-новому: що змінилося?
Як оплатити лікарняний, виданий після робочого дня?
Чи враховувати осіб, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною, до загальної кількості найманих працівників?
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум-2020: прогнозні показники Мінфіну
ДРС просить Уряд скасувати постанову про інспекційні відвідування Держпраці
Депутати відмовилися скасовувати КЗпП і радянські закони
Чи може роботодавець звільнити працівника через досягнення пенсійного віку?
З яких причин проводитимуться нові перевірки Держпраці
Скільки годин може працювати сумісник та за яким графіком
Пенсія в «один клік»: детальна відеоінструкція
Чи має право головбух-«бюджетник» працювати за сумісництвом?
Подвійна оплата при роботі у вихідний здійснюється не завжди
Чи може роботодавець відмовити у перенесенні відпустки, визначеної графіком?
Держслужбовців переведуть на контракти
Яку статзвітність подавати у 2020 році
Трудовий договір: порядок укладення та види
Як оплачуються лікарняні по догляду за дитиною?
Профспілки ініціюють власні зміни до проекту Трудового кодексу
За працевлаштування молоді пропонують зменшити сплату ЄСВ
Працівниця йде у декретну відпустку: чи потрібна заява?
На держслужбовців чекають нові зарплати і порядок звільнення
Деякі види наказів з персоналу і підстави для їх видання
Підтвердження трудового стажу для призначення пенсії
Штрафи за порушення трудового законодавства планують суттєво зменшити
Особливості підтвердження трудового стажу, якщо документи не збереглися: судова практика
Чи можливо піти у відпустку за основним місцем роботи, а за внутрішнім сумісництвом залишитися працювати?
Як правильно виконувати квоту на працевлаштування осіб передпенсійного віку
Новий Трудовий кодекс: нововведення, які пропонує бізнес
Скільки років страхового стажу потрібно мати для виходу на пенсію
Чи надавати додаткову відпустку на дітей, якщо дитина мешкає окремо?
Звільнення у разі тривалої хвороби: право чи обов’язок роботодавця
Які нюанси необхідно враховувати при внутрішньому та зовнішньому сумісництві
Трудова книжка — основний «трудовий» документ
Чим загрожує роботодавцю несвоєчасна видача трудової книжки?
Безперервні 14 днів відпустки можна поділити
Шість нових категорій працівників зможуть піти на пенсію в 50 років, а три професії виключено з відповідного списку
Електронний реєстр листків непрацездатності: як користуватись
Коли Держпраці може не попереджати про відвідування: нові порядки перевірок
Утвержден новый порядок регистрации отраслевых соглашений и коллективных договоров
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как Вы считаете, какие основные ошибки совершают люди, ищущие работу?
Отсутствие плана по поиску работы
Поиск работы только с помощью газетных объявлений
Поиск работы исключительно с помощью знакомых
Поиск работы исключительно через Интернет
Резюме плохо подготовлено: «пробелы» в биографии
Резюме не соответствует требованиям вакансии
Отсутствие навыков самопрезентации

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.