Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Все события
Реклама
Оплата праці вчителя-сумісника: погодинно чи за тарифікацією?
Новости / Мониторинг законодательства
30.07.2019
Оплата праці вчителя-сумісника: погодинно чи за тарифікацією?
 

Оплата праці педагогічних працівників закладів освіти провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56.

Згідно з пунктом 68 цієї Інструкції місячна заробітна плата педагогічних працівників, зокрема вчителів навчальних закладів, визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Пунктом 73 Інструкції встановлено, що погодинна оплата педагогічних працівників допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців, а також при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією.

Форма Тарифікаційного списку вчителів та інших працівників школи затверджена у додатку 1 до Інструкції № 102. Приміткою 1 до Тарифікаційного списку передбачено, що у тарифікаційному списку вказуються всі працівники школи, ставки заробітної плати і посадові оклади яких залежать від освіти, категорії та тарифного розряду, в тому числі директори та їх заступники, вчителі, вихователі, бібліотекарі, а також інші працівники (завгоспи, лаборанти), які ведуть викладацьку роботу.

Тому, при оплаті праці вчителів, які працюють у двох і більше закладах освіти, зокрема й у загальної середньої освіти за сумісництвом, здійснюється виключно за тарифікацією, що забезпечується кожному з них затвердженням обсягу тижневого навантаження та інших видів педагогічної роботи (перевірка зошитів, класне керівництво, завідування кабінетом тощо).

Стосовно оплати праці педагогічних працівників у канікулярний період, то пунктом 71 Інструкції № 102 встановлено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Тому, у випадку, коли оплата праці вчителів-сумісників провадилась з погодинного розрахунку, їм має бути перераховано заробітну плату на умовах тарифікації за весь період роботи, виходячи зі встановленого обсягу навчального навантаження на тиждень з усіма іншими виплатами, відповідно до покладених на вчителя та виконаних ним завдань та обов’язків.

При цьому, керуючись статтею 3 Закону України «Про відпустки», таким працівникам, у разі звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору, за їхнім бажанням має бути надано невикористану щорічну відпустку основну відпустку незалежно від того, що її термін перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Згідно з пунктом 6 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346, у разі звільнення педагогічних працівників навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості.

Згідно з пунктом 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100, нарахування виплат за час щорічної відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях, провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

При наданні щорічної відпустки таким педагогічним працівникам має бути надано допомогу на оздоровлення в розмірі ставки заробітної плати (посадового окладу). Таку гарантію передбачено частиною першою статті 57 Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145.

Крім того, педагогічним працівникам цією статтею гарантовано виплату щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків.

Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5.06.2000 № 898.

Згідно з пунктом 3 Порядку щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків надається відповідно до положення, яке затверджується керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом і може включати в себе додаткові критерії, крім визначених у пункті 2 цього Порядку, з урахуванням специфіки навчального закладу.

Пунктом 8.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016–2020 роки Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів освіти забезпечити надання відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі одного посадового окладу, а також виплачувати винагороду за сумлінну працю при звільненні педагогічних працівників серед навчального року з урахуванням часу фактичної роботи.

Згідно з пунктом 1.4 Галузевої угоди Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.

Придбати видання

 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки

Просмотров: 533 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Декретниця виходить на роботу: про що слід пам’ятати роботодавцю
Нюанс надання щорічної основної відпустки
Новий порядок проведення перевірок Держпраці оскаржують у суді
«Трудовые книжки должны уйти в историю»: в Кабмине раскрыли планы
Чи повинен ФОП мати штатний розпис?
Запис у трудовій книжці у разі смерті працівника
Як зміняться штрафи Держпраці в 2020 році
Госбюджет-2020: какие пособия увеличатся
Основні види порушень, виявлені ФСС під час перевірок лікарняних
Додаткова відпустка на дітей
Як обчислити норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю?
Трудові перевірки по-новому: що змінилося?
Як оплатити лікарняний, виданий після робочого дня?
Чи враховувати осіб, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною, до загальної кількості найманих працівників?
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум-2020: прогнозні показники Мінфіну
ДРС просить Уряд скасувати постанову про інспекційні відвідування Держпраці
Депутати відмовилися скасовувати КЗпП і радянські закони
Чи може роботодавець звільнити працівника через досягнення пенсійного віку?
З яких причин проводитимуться нові перевірки Держпраці
Скільки годин може працювати сумісник та за яким графіком
Пенсія в «один клік»: детальна відеоінструкція
Чи має право головбух-«бюджетник» працювати за сумісництвом?
Подвійна оплата при роботі у вихідний здійснюється не завжди
Чи може роботодавець відмовити у перенесенні відпустки, визначеної графіком?
Держслужбовців переведуть на контракти
Яку статзвітність подавати у 2020 році
Як зробити запис про період навчання в трудову книжку працівника?
Трудовий договір: порядок укладення та види
Як оплачуються лікарняні по догляду за дитиною?
Профспілки ініціюють власні зміни до проекту Трудового кодексу
За працевлаштування молоді пропонують зменшити сплату ЄСВ
Працівниця йде у декретну відпустку: чи потрібна заява?
На держслужбовців чекають нові зарплати і порядок звільнення
Деякі види наказів з персоналу і підстави для їх видання
Підтвердження трудового стажу для призначення пенсії
Штрафи за порушення трудового законодавства планують суттєво зменшити
Особливості підтвердження трудового стажу, якщо документи не збереглися: судова практика
Чи можливо піти у відпустку за основним місцем роботи, а за внутрішнім сумісництвом залишитися працювати?
Як правильно виконувати квоту на працевлаштування осіб передпенсійного віку
Новий Трудовий кодекс: нововведення, які пропонує бізнес
Скільки років страхового стажу потрібно мати для виходу на пенсію
Чи надавати додаткову відпустку на дітей, якщо дитина мешкає окремо?
Звільнення у разі тривалої хвороби: право чи обов’язок роботодавця
Які нюанси необхідно враховувати при внутрішньому та зовнішньому сумісництві
Трудова книжка — основний «трудовий» документ
Чим загрожує роботодавцю несвоєчасна видача трудової книжки?
Безперервні 14 днів відпустки можна поділити
Шість нових категорій працівників зможуть піти на пенсію в 50 років, а три професії виключено з відповідного списку
Електронний реєстр листків непрацездатності: як користуватись
Коли Держпраці може не попереджати про відвідування: нові порядки перевірок
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Нужна ли вам «белая» зарплата?
Да, без нее не получишь кредит и приличную пенсию
Лучше большая «черная», а о старости позабочусь сам
Для людей это лучше, а для малого бизнеса — крах
Мне все равно, лишь бы платили

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.