Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Все события
Реклама
Сумісник — основний працівник: особливості переоформлення
Новости / Мониторинг законодательства
14.03.2019
Сумісник — основний працівник: особливості переоформлення
 

У підприємця працює працівник-сумісник. Він планує звільнитися з основного місця роботи й працювати тільки в підприємця. Як це правильно оформити? Чи можна оформити це як переведення із сумісництва на основну роботу?

Перевести працівника із сумісництва на основну роботу не можна. У цьому разі потрібно оформити звільнення та прийняття, тобто розірвати трудовий договір за сумісництвом та укласти трудовий договір як з основним працівником. Чому неможливе переведення? Річ у тім, що його оформляють під час переведення працівника з однієї посади на іншу в межах одного роботодавця (ст. 32 КЗпП). Але в нашій ситуації роботодавці різні.

Законодавство не містить норм, що дозволяють за допомогою оформлення переведення трансформувати трудовий договір про роботу за сумісництвом в трудовий договір за основним місцем роботи. Це абсолютно різні види договорів.

Якщо працівник залишається працювати на тій самій посаді — це не є переведенням. Як зазначається в листі Мінсоцполітики від 14.06.2016 р. № 121/06/187-16 у цьому разі треба звільнити працівника з посади за сумісництвом.

Отож якими будуть дії підприємця? В ідеалі треба оформити звільнення на роботі за сумісництвом у день звільнення працівника з основної роботи. Це потрібно для того, щоб оформити його як основного працівника з наступного робочого дня. Для цього працівник має подати підприємцеві заяву про звільнення. На підставі її підприємець підготує розпорядження про звільнення.

Оскільки відбувається процес звільнення, варто пам’ятати, що в день звільнення з працівником треба провести остаточний розрахунок. Тобто крім зарплати за відпрацьований час виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки (якщо вони є).

Для оформлення працівника на основне місце роботи підприємець повинен дотримуватися вимог ст. 24 КЗпП, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням, та повідомлення ДФС про прийняття на роботу. Порядок повідомлення ДФС визначено постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

Отже, для оформлення на основне місце роботи працівник має подати заяву, а підприємець підготувати розпорядження про прийняття на роботу, оформити новий трудовий договір і подати повідомлення до ДФС.

Нагадаємо, що таке повідомлення подається як на основних працівників, так і на тих, хто працює за сумісництвом. У графі 4 форми повідомлення зазначається категорія особи:

  • 1 — для найманих працівників із трудовою книжкою (тобто для основних працівників);
  • 2 — для працівників без трудової книжки (тобто для сумісників).

Також у формі повідомлення проставляються дата й номер розпорядження про прийняття на роботу (графи 7 та 8), а також дата початку роботи (графа 9).

Що стосується трудової книжки, то в день звільнення з основного місця роботи в ній робиться запис про звільнення. Підприємець під час оформлення працівника на основне місце повинен зробити в ній запис про прий­няття на роботу й відобразити реквізити розпорядження. Зауважимо, що трудові книжки працівників, які працюють у ФОП, зберігаються безпосередньо в самих працівників (п. 2.21-1 Інструкції, затвердженої наказом Мін’юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58). Тож після внесення запису про прийняття на роботу підприємець повинен віддати трудову книжку працівникові на зберігання.

Отже, процедура переоформлення складається з таких етапів:

  1. Звільнення з посади за сумісництвом:
    • заява про звільнення,
    • розпорядження про звільнення,
    • остаточний розрахунок.

  2. Оформлення на основну посаду:
    • заява про прийняття на роботу,
    • розпорядження про прийняття на роботу,
    • трудовий договір;
    • повідомлення ДФС про прий­няття на роботу;
    • унесення запису до трудової книжки.

Отже, щоб переоформити працівника із сумісництва на основну роботу, підприємець має спочатку звільнити його з роботи за сумісництвом, а потім оформити з ним трудовий договір як з основним працівником.

Вікторія Лобода

Приватний підприємець

Просмотров: 2013 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Мова трудової книжки
Коли за сумісництво і суміщення карають
На які роботи можна прийняти осіб з інвалідністю?
Підвищення мінімальної зарплати: позиція профспілок
Коригування середнього заробітку для відпускних скасують
Відпустка за власний рахунок у період карантину
Вихідна допомога при звільненні. Що потрібно знати?
Утримання із заробітної плати
ФCC гарантує оплату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби
Президент ініціює підвищення мінімальної зарплати з вересня
Оплата праці у разі переведення працівників на неповний робочий час
Право на допомогу по вагітності та пологах, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом
Чи оплатять лікарняний, виданий в період простою на підприємстві?
Перенесення робочих днів у 2021 році: деталі рішення Мінекономіки
Чи можуть суди встановлювати факт наявності трудового стажу?
Ким може бути використана відпустка по догляду за дитиною?
До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись
Коли є загроза визнання ЦПД з фізособою прихованими трудовими відносинами
Лікарняний по догляду за хворим членом сім’ї
Гарантії виплати зарплати у разі укладення контракту на проходження військової служби
Дитині працівниці виповнюється 15 років у поточному році: що з додатковою відпусткою?
КЗпП хочуть переписати заради збільшення кількості святкових днів
Приймаємо комірника зі строком випробування
В останній робочий день працівник відкрив лікарняний: як його оплачувати?
Начебто й не працював: відпускна компенсація і «карантинна» відпустка
Зарахування строку участі в АТО до пільгового стажу роботи
Права працівника на соціальну відпустку на дітей
Чи є якісь особливі умови прийняття на роботу вагітної жінки?
ООН: законопроект про працю не відповідає міжнародному праву у галузі прав людини
Коли роботодавець відшкодує моральну шкоду за порушення умов праці?
Допомогу по частковому безробіттю пропонується завершити
ПФУ закінчив тестування сервісу «Е-лікарняні»
Перевірки Держпраці: форми актів та приписів планують оновити
Випробувальний термін: особливості встановлення
Права вагітної працівниці, яка перебуває у декретній відпустці
Приймаємо на роботу сезонних і тимчасових працівників
Нюанси надання днів відпочинку донору
Яку максимальну тривалість відпустки працівник має право отримати за відпрацьований час?
Як розрахувати вихідну допомогу при скороченні?
Допомога на дітей одиноким матерям
«Комп’ютерна» відпустка
Мінекономіки пояснило одну із умов отримання допомоги по частковому безробіттю
Працевлаштування осіб з інвалідністю: відповіді на запитання
Бізнес виступає різко проти збільшення мінімальної зарплати
Трудові перевірки від Держпраці: що змінилось з 23 липня?
Рекомендації Кабміну щодо зміни робочих графіків під час карантину
Тривалість робочого часу працівників
Роботодавці подаватимуть новий звіт про борги із зарплати
Діє форма постанови щодо трудових штрафів
Перенесення, продовження та відкликання з відпустки
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Существует ли в вашей компании «дресс-код»?
Да, стиль одежды всех сотрудников регламентирован внутренними нормативными документами и строго контролируется
Обязательные требования к одежде установлены только для отдельных категорий сотрудников
Формально требования к стилю одежды персонала прописаны, но на деле чаще всего не соблюдаются
Официально требования к внешнему виду сотрудников не зафиксированы, но существуют негласные нормы, которых принято придерживаться
Дресс-код в компании не действует; внешний вид сотрудника — его личное дело

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.