Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Все события
Реклама
Утримання допомоги на оздоровлення при звільненні — неприпустимо!
Новости / Мониторинг законодательства
03.07.2018
Утримання допомоги на оздоровлення при звільненні — неприпустимо!
 

Чи правомірні дії керівників закладів освіти щодо утримання із заробітної плати педагогічних працівників сум допомоги на оздоровлення при їх звільненні після відпусток?

Статтею 57 Закону України «Про освіту» гарантовано педагогічним працівникам виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні їм щорічної відпустки.

Виплату допомоги на оздоровлення педагогічним та науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2001 року було запроваджено в розмірі 40% місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78.

Виплата такої допомоги педагогічним працівникам у повному обсязі, у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати), при наданні їм щорічної відпустки провадиться з 1 вересня 2002 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1222 «Про реалізацію окремих положень і норм, передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту», статтею 25 Закону України «Про загальну середню освіту», статтями 18 і 22 Закону України «Про позашкільну освіту», статтею 30 Закону України «Про дошкільну освіту».

Аналогічна норма також передбачена пунктом 8.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Відповідно до спільного роз’яснення Міністерства освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки України від 11.06.2001 № 1/9-223 та № 02-8/267 «Про виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки» допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки виплачується працівникам, які обіймають посади педагогічних працівників (за основною посадою), у передбаченому законом розмірі, незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження або обсягу роботи, що виконується. При цьому виплата допомоги провадиться цим працівникам тільки за місцем основної роботи. Іншим працівникам установ та закладів освіти, які не обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників, але ведуть викладацьку (педагогічну) роботу, допомогу при наданні щорічної відпустки не передбачено.

Аналогічні роз’яснення містить лист Міністерства соціальної політики України від 31.03.2016 № 351/13/84-16, у якому також зазначено, що допомога на оздоровлення, що виплачується згідно з законодавством, є обов’язковою, і кошти на її виплату мають бути затверджені кошторисом. При цьому під час формування фонду оплати праці на рік для кожного працівника передбачається одна допомога на оздоровлення.

Допомога при наданні щорічної відпустки надається і тим педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які працюють на умовах строкового трудового договору за умови звільнення їх з роботи після закінчення відпустки.

Не виплачується допомога на оздоровлення у випадку виплати компенсації за невикористану відпустку.

Оскільки надання допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним працівникам відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» гарантовано державою, надання працівником заяви на її виплату не обов’язкове.

Отже, вищезазначені нормативні акти, а також роз’яснення з цього питання, не містять норм стосовно повернення допомоги на оздоровлення педагогічним працівником у разі його звільнення.

Крім того, працівник має право на невикористану відпустку з наступним звільненням, що передбачено статтею 3 Закону України «Про відпустки».

Випадки, які дозволяють здійснювати відрахування із заробітної плати працівника, визначені статтею 127 Кодексу законів про працю України. Зазначеною статтею не передбачено повернення працівником у разі звільнення допомоги на оздоровлення.

Відтак, вимога щодо повернення педагогічним працівником, який звільняється з посади за основним місцем роботи після щорічної відпустки, суми допомоги на оздоровлення, виплаченої йому при наданні щорічної відпустки, не відповідає законодавству.

Вас може зацікавити

Газета
«Кадри і зарплата»
 

Придбати

Посібник
«Прийняття та звільнення:
законодавство та практика»

Придбати

Книга обліку щорічних
і додаткових відпусток
 

Придбати

 
ЦК Профспілки

Просмотров: 443 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Як правильно встановити робочий час?
Ведение Электронного реестра листков нетрудоспособности
Батькам малолітніх дітей можуть скоротити робочий час
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Суд скасував постанову Держпраці про перевірки «в будь-який час»
Утвержден показатель средней зарплаты за март 2019
Зареєстровано законопроект про достроковий вихід на пенсію
Без отрыва от дивана: как нанять сотрудников на удаленную работу
Чи можуть підприємства обмінюватися працівниками в рамках договору партнерства?
Працівник з інвалідністю: режим роботи та оплата праці
На які виплати може розраховувати працівник, звільняючись за власним бажанням
Осучаснення трудового законодавства за допомогою Трудового кодексу
Сколько нужно стажа, чтобы выйти на пенсию в 60 лет?
Звільнення з роботи: коли роботодавець має право відмовити?
Чи можна укласти ЦПД на послуги, які співпадають з трудовими обов’язками штатного працівника?
Украинцев на рабочем месте будут проверять на алкоголь и наркотики
Що робити, якщо роботодавець «годує сніданками» щодо офіційного оформлення?
Якщо змінюється власник чи звільняють всіх працівників?
Чи має водій, робочий час якого розподілено на частини, право на додаткову відпустку за ненормований робочий день?
Правила працевлаштування іноземців хочуть спростити
Оплата листка непрацездатності при встановленні інвалідності
Звільнення працівника під час відпустки: коли можна, а коли — ні
Мінсоцполітики проти скасування Порядку перевірок інспекторами праці
ФОП приймає на роботу працівника: як повідомити ДФС
Надурочні години: якщо працівник звільняється
Обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу
Требования безопасности при работе с компьютером
Порядок працевлаштування іноземних громадян
Робота за скороченим робочим тижнем: як розрахувати пільговий стаж?
Правительство уменьшает перечень документов для получения пенсии
Наказ про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами: 5 чи 75?
За яких умов Держпраці може провести позапланове інспектування
Відновлено дію Держстандарту про вимоги до робочого місця зі шкідливими умовами
Фонд соцстраху переглянув підстави для майбутніх перевірок страхувальників
Суміщення професій: коли неправомірно?
Укладання строкового трудового договору
Працівник з інвалідністю: чи існують обмеження щодо посад
Перенесення щорічної відпустки на інший термін
Присвоєння кваліфікаційної категорії бухгалтеру
Якої тривалості може бути відпустка у зв’язку з навчанням?
Одиноких матерів не відправлятимуть у відрядження — законопроект
Строки зберігання кадрових документів переглянуть
Обмеження для держслужбовців: за що можуть притягнути до відповідальності
Помилилися із розміром лікарняних, які профінансував ФСС, — як діяти?
Переносимо термін надання відпустки правильно!
Утвержден показатель средней зарплаты за февраль 2019
Успеть до пятницы: о тенденции сокращения рабочей недели
Когда работника можно привлечь к полной материальной ответственности?
Чи можна залучати найманих працівників на умовах цивільно-правових договорів у комунальних установах?
Порядок проведення атестації робочих місць: що важливо знати
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как, на ваш взгляд, отразилась бы на вашей работе отмена трудовых книжек?
Не верю, что отмена трудовых книжек вообще возможна
Положительно. С заполнением трудовых книжек очень много проблем
Негативно. Трудовая книжка — источник информации для кадровика (например, о прошлой работе и причинах увольнения кандидатов)
Мне все равно. Существенно на мою работу это не повлияет

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.