Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  МЕНЕДЖЕR ПО ПЕРСОНАЛУ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Календарь-заставка на рабочий стол





Facebook
Календарь событий
Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Сентябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Все события
Реклама
Відповідальність за виплату заробітної плати один раз на місяць
Новости / Мониторинг законодательства
16.05.2018
Відповідальність за виплату заробітної плати один раз на місяць
 

Чи несе роботодавець відповідальність за виплату заробітної плати один раз на місяць?

Так, несе.

Відповідно до статті 115 КЗпП та статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Отже, вимога щодо виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць — це норма, установлена законодавством, і роботодавець зобов’язаний неухильно її дотримуватися. У разі порушення цієї норми можуть бути застосовані фінансові санкції (абзац третій частини другої ст. 265 КЗпП) та адміністративна відповідальність (частини перша і друга статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Галина Білоткач, експерт гарячої лінії

Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 5, 2018, у рубриці «Запитання гарячої лінії».

Придбати журнал Архів журналу


Просмотров: 389 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Доплата за «нічні» години роботи у святкові дні нараховується на одинарну ставку
За що можуть звільнити з роботи
Новий протокол комісії із соціального страхування: чи такий він новий?
В Кабмине рассматривают два механизма перерасчета пенсий
Право на відпустки у разі звільнення
Переведення на нижчеоплачувану роботу: на який термін зберігати середню зарплату
У довідці про роботу запис не відповідає запису у трудовій книжці
Завершення сезону: як звільнити працівника
У яких випадках працівника можуть не пустити у відпустку?
Бюджет-2019: орієнтовні показники мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму
Новий ЄСВ-звіт: ще раз про те, коли вперше…
Необхідність надання висновку для підтвердження права працівників на пенсію на пільгових умовах
Типові помилки при веденні військового обліку
Обов’язок працевлаштування інвалідів: аналіз судової практики
Можно ли отправить работника в отпуск сразу на 89 дней?
Встановлення норми тривалості робочого часу
Як прийняти на роботу працівника, котрий відмовився від прийняття РНОКПП через релігійні переконання?
Податкові правила для студентів за трудовим та цивільно-правовим договорами
Входят ли в пенсионный стаж декрет, учеба и армия?
Порядок працевлаштування іноземців
Робота на умовах неповного робочого дня: чи виплачується компенсація за невикористану щорічну відпустку при звільненні?
Тривалість робочого часу та часу відпочинку при роботі змінами
ІD-паспорт — полегшення чи морока для кадровика?
Чи може підприємство прийняти на роботу сумісника, якщо в нього немає основного місця роботи?
Обязаны ли вы бесплатно передавать свой опыт?
Перешкоди у діяльності інспектора праці: що за цим стоїть?
Повідомлення працівників про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці
Перенесення або продовження відпустки у разі хвороби
Обшук на підприємстві: дії власника підприємства або його представників
Ежегодный отпуск лицам с инвалидностью: условия, порядок предоставления, сроки
Чи укладають трудові договори із особами, які виконують суспільно корисні роботи?
Штраф за нарушение порядка выплаты заработной платы
Який договір укласти з оператором котельні?
Допомога по вагітності та пологах застрахованим особам, які не мали заробітку
Щодо права працівниці на щорічні основні відпустки за три роки
Чим загрожує роботодавцю несвоєчасне поновлення працівника за рішенням суду?
Назви посад в трудовій книжці слід записувати відповідно до Класифікатора професій
Чи є обов’язком роботодавця займатись пошуком інвалідів для працевлаштування?
Коригування робочого часу працівників у спеку
О сроках перерасчета пенсии
Порядок видачі та заповнення особистих медичних книжок
Як повинен бути оформлений лікарняний, щоб його прийняли та оплатили на підприємстві
Право батька на відпусту для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Чи можна змінювати підставу звільнення за ініціативою роботодавця?
Работники должны ежегодно проходить инструктаж по пожарной безопасности
Що таке сумісництво та як правильно його оформити?
Неповний робочий час
Наличие неработающей жены может сохранить рабочее место
Нова серія публікацій «Заповіді кадровика»
Що таке недопущення до проведення інспекційного відвідування?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Принимая на работу нового сотрудника, запрашиваете ли вы рекомендации с бывшего места работы?
Да, они являются определяющими
Да, учитываю их, но целиком не полагаюсь
Нет, они редко объективны
Это зависит от обстоятельств

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2018 © МЕДИА-ПРО
2018 © HR-Лига
Copyright © 2005–2018 HR-Лига
Использование материалов из журналов ИД «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.