Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Сентябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Октябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Все события
Реклама
Чи визначена законодавчо норма тривалості робочого часу на 2018 рік?
Новости / Мониторинг законодательства
01.02.2018
Чи визначена законодавчо норма тривалості робочого часу на 2018 рік?
 

За рекомендацією Міністерства соціальної політики України (лист від 19.10.2017 р. № 224/0/103-17/214), законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, робочого дня, коли встановлені вихідні і т. д., тому роботодавці повинні її розраховувати самостійно, виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог триманням вимог статей 50 — 53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України (КЗпП України).

При цьому роботодавцям слід пам’ятати, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП України). П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.

При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності. П’ятиденний робочий тиждень передбачає два вихідні дні у суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Проте, підприємства, установи й організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу.

При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 години при тижневій нормі 24 години.

Відповідно до ст. 51 КЗпП України, скорочена тривалість робочого часу встановлюється:

1) для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 години на тиждень.

2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень. Перелік виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством. Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Згідно зі статтею 69 Господарського кодексу України підприємство самостійно встановлює для своїх працівників скорочений робочий день та інші пільги.

Відповідно до норм ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди», в колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку, оплати праці».

Любов Ткаченко

Управління Держпраці

Просмотров: 2141 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Чи повинен ФОП мати штатний розпис?
Запис у трудовій книжці у разі смерті працівника
Як зміняться штрафи Держпраці в 2020 році
Госбюджет-2020: какие пособия увеличатся
Основні види порушень, виявлені ФСС під час перевірок лікарняних
Додаткова відпустка на дітей
Як обчислити норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю?
Трудові перевірки по-новому: що змінилося?
Як оплатити лікарняний, виданий після робочого дня?
Чи враховувати осіб, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною, до загальної кількості найманих працівників?
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум-2020: прогнозні показники Мінфіну
ДРС просить Уряд скасувати постанову про інспекційні відвідування Держпраці
Депутати відмовилися скасовувати КЗпП і радянські закони
Чи може роботодавець звільнити працівника через досягнення пенсійного віку?
З яких причин проводитимуться нові перевірки Держпраці
Скільки годин може працювати сумісник та за яким графіком
Пенсія в «один клік»: детальна відеоінструкція
Чи має право головбух-«бюджетник» працювати за сумісництвом?
Подвійна оплата при роботі у вихідний здійснюється не завжди
Чи може роботодавець відмовити у перенесенні відпустки, визначеної графіком?
Держслужбовців переведуть на контракти
Яку статзвітність подавати у 2020 році
Як зробити запис про період навчання в трудову книжку працівника?
Трудовий договір: порядок укладення та види
Як оплачуються лікарняні по догляду за дитиною?
Профспілки ініціюють власні зміни до проекту Трудового кодексу
За працевлаштування молоді пропонують зменшити сплату ЄСВ
Працівниця йде у декретну відпустку: чи потрібна заява?
На держслужбовців чекають нові зарплати і порядок звільнення
Деякі види наказів з персоналу і підстави для їх видання
Підтвердження трудового стажу для призначення пенсії
Штрафи за порушення трудового законодавства планують суттєво зменшити
Особливості підтвердження трудового стажу, якщо документи не збереглися: судова практика
Чи можливо піти у відпустку за основним місцем роботи, а за внутрішнім сумісництвом залишитися працювати?
Як правильно виконувати квоту на працевлаштування осіб передпенсійного віку
Новий Трудовий кодекс: нововведення, які пропонує бізнес
Скільки років страхового стажу потрібно мати для виходу на пенсію
Чи надавати додаткову відпустку на дітей, якщо дитина мешкає окремо?
Звільнення у разі тривалої хвороби: право чи обов’язок роботодавця
Які нюанси необхідно враховувати при внутрішньому та зовнішньому сумісництві
Трудова книжка — основний «трудовий» документ
Чим загрожує роботодавцю несвоєчасна видача трудової книжки?
Безперервні 14 днів відпустки можна поділити
Шість нових категорій працівників зможуть піти на пенсію в 50 років, а три професії виключено з відповідного списку
Електронний реєстр листків непрацездатності: як користуватись
Коли Держпраці може не попереджати про відвідування: нові порядки перевірок
Утвержден новый порядок регистрации отраслевых соглашений и коллективных договоров
Утвержден показатель средней зарплаты за июнь 2019
Звільнений працівник працює менше місяця: як розрахувати компенсацію за відпустку
Робимо виправлення у трудовій
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Существует ли в вашей компании «дресс-код»?
Да, стиль одежды всех сотрудников регламентирован внутренними нормативными документами и строго контролируется
Обязательные требования к одежде установлены только для отдельных категорий сотрудников
Формально требования к стилю одежды персонала прописаны, но на деле чаще всего не соблюдаются
Официально требования к внешнему виду сотрудников не зафиксированы, но существуют негласные нормы, которых принято придерживаться
Дресс-код в компании не действует; внешний вид сотрудника — его личное дело

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2019 © МЕДИА-ПРО
2019 © HR-Лига
Copyright © 2005–2019 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.